Koristamine

Kas teile meeldib koristada? Minule ei meeldi üldse! Kohe ikka üldse ei meeldi! Nii tüütu tegevus. Tavaliselt ma sunnin end kohe tükk aega ning siis teen selle asja kiiruga ja nats lohakalt ära. Suurpuhastuse plaane teen nädalaid, kuid peaaegu kunagi ei jõua selleni. Ma võin vabalt puhta pesu hunnikut tõsta iga õhtu voodist kapile ja hommikuti kapilt voodile aga vot, kokku panna ei suuda.

Enne beebi tulekut aga tahtsin ma kindlasti hästi palju asju kodus teha. Remonti oleks tegelikult üldse tahtnud teha aga see on väga keeruline ettevõtmine. Suurim mure on, et kus ise sel ajal olla, sest remondi sees me ise elada ei tahaks. Reisi ajal oleks ideaalne olnud aga siis meie osavamat ehitusmeistrit Laurit ei olnud ning kedagi võõrast niisama ju koju ei usalda. Nii see lihtsalt vaibuski ära ja nüüd ei jõua enam midagi teha. Ilmselt tuleb see aga ikka millalgi ette võtta, sest parkett krigiseb, liistud on lahti, seinad vajaksid värvimist jaaaa.. hästi palju veel.

Kuna remondini asi ei jõudnud, siis mõtlesin, et koristan kõik niimoodi ära, et oleks kohe koristatud. Nädalavahetusel juba oli plaan, et esmaspäeval alustan hommikul kohe pesu kokku panemisega aga siis selgus, et Robinit lasteaeda viia hästi ei saa ja tema kõrvalt on suurem koristamine natukene tüütu ja lisaks talle igav ka. Nii me siis hoopis puhkasime ja mängisime ja käisime kolamas aga koristamiseni ei jõudnudki. Muudkui vaatasin pesukorvi ja puhta pesu hunnikut ning ohkasin. 

Koristada mulle ei meeldi aga tegelikult ajab suur segadus mind ka natukene kurjaks. Täna hommikul avastasin, et kass oli kakanud enda liivakasti ette vaibale. Miks?! Mina ei tea aga eeldan, et tema arust oli liivakast liiga must. Hakkasin muidugi siis liiva vahetama ja vaipa koristama ja äkki tundsin, et kõik peaks korsa tegema! Andsin Robinile tahvelarvuti kätte ning lootsin, et saan rahulikult ja kiirelt toimetada aga ikka oli kõigil midagi vaja ja mingist koristamisest ei tundunud haisugi olevat. Õnneks tuli appi mu ema, kes Robini enda juurde võttis ja nii ma saingi rahus koristama hakata. 

Koristasin täna ära peaaegu kõik, mis vaja oli. Kaks nädalat oli elutoa vaip rõdul oodanud pesumajja viimist aga pole kellegi aega viia. Kiire Facebookist abi otsimine, lühikene kõne ja saigi kokku lepitud, et homme tuleb puhastusfirma ja viib vaibad minema ning toob puhtana tagasi ka. Kui mugav! Ja näete, kaks nädalat läks aega kuni end kokku võtta suutsin. Sama moodi on mul kaltsuvaibad rõdul kopitanud pool aastat ja täna võtsin kätte ja panin pessu. Kaks tundi pesu, kuivama ja ongi korras. Miks ma lükkan asju edasi? 

Koristasin täna tõesti niimoodi nagu ma pole kohe aastaid vist koristanud. Tuli see õige tuhin peale. Nii tahaks, et see tihedamini tuleks aga kahjuks on seda esile kutsuda väga raske. Ma alati imetlen teiste ideaalseid kodusid, ideaalsete riiulite ja nipsasjakestega. Mulle endale alati tundub, et mis ma neist ikka ostan ja kus ma nad ikka panen.. Ja no nii ongi! Polegi kuskile panna, kui ma ainult asju kokku kuhjan ja millelegi oma kohta ei tekita. Raido on selline eriline koguja veel, tema ei viskaks midagi ära, nii et tegelikult on hea, et ta täna tööl oli, sest kokku viskasin ära umbes 6 keskmisest kõvasti suuremat koti täis, asju. 

Oleme aastaid igatsenud endale koristajat aga isegi sellega ei suuda korralikult tegutseda. Kuna kohe on mul aga kodus kaks last, siis oleks vist viimane aeg, kui ikka ise olen laiskvorst. Kui keegi oskab soovitada kedagi, kelle hind ei aja mind nutma, kes saaks käia vähemalt iga nädal ning kes ka triigiks pesu, siis oleksin kontakti eest ülimalt tänulik! 

Nüüd aga, peale 9 tundi koristamist, lähen toon ma kõrvalt tänavast sooja leiba ning viskan jalad lauale! Selliseid tegusaid päevi võiks tihedamini olla! 

1 Comment (+add yours?)

  1. Katu
    Jul 09, 2015 @ 01:57:49

    Reply

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: