A kas sa nüüd juba sünnitad?

Huvitav mitu korda seda küsimust on küsitud naiselt, kes on näiteks täpselt 2 nädalat üle tähtaja kandnud? Ma ausalt pakun, et PALJU! Inimesed on uudishimulikud ja eks see tegelikult on ju alati tore, kui uus beebi ilma tuleb, nii et kõik tahavad sellest osa saada.

Minul on tähtajani aega veel 5 päeva. Veel ma õnneks ei saa öelda, et minult tunnis 10 korda uuritakse, kas ma juba sünnitan aga keskmiselt päevas 3 korda küsib keegi seda küll. Kes ilmselt naljaga, kes siirast huvist, kes konkreetselt meelega, et mind kiusata 🙂 Eile õhtul ma ei vastanud Kaijale üsna mitu tundi, sest me olime maal ja telefon oli eemal, nii et isegi tema sai seda esimest korda küsida. Olen tegelikult oma kõige lähematele andnud ikka lubaduse, et kui ma päriselt hakkan sünnitama, siis võimalusel annan seda neile ka teada. Nii saavad nad kõik saata minu poole häääästi häid mõtteid ja positiivseid emotsioone, nii et sünnitus läheb hästi kiirelt, kergelt ja valutult. Muhahaa… oleks see vaid nii lihtne.

Päriselt on aga lood niimoodi, et kuni täna hommikuni ma võisin vabalt öelda, et mul pole ikka üldse sellist tunnet, et peaksin kohe varsti sünnitama hakkama. Või noh, mis peaksin.. õigem on öelda, võiksin. Sundida ei saa siin ise väga minu arust midagi ning tuleb lihtsalt kannatlik olla. Täna hommikul aga ärgates oli mul hästi imelik olla. Süda oli paha, kõht valutas. Proovisin natukene müstlit süüa aga poole kausi pealt hakkas nii ebameeldiv, et läksin hoopis voodisse tagasi. Kuna ta oli õnneks pühapäev, siis Raido sai terve päeva ise Robiniga olla. Nemad käisid Katu perega Avatud Talude päeval ja Viikingite külas ja söömas ning mina olin terve päeva voodis. Olgu, terve päev on liialdus. Umbes 10 minutit ma koristasin vannitoas ja 5 minutit käisin viisin prügi välja ka. Kui ma end veits rohkem liigutasin, siis olid kõhus sellised ebameeldivad.. valutorked. Nagu nõeltega keegi susiks midagi ühel pool kõhtu. Vahepeal läks kõht toonusesse ka, kuid siis õnneks valus ei olnud. Samas voodis pikutades oli täitsa hea olla, kui välja jätta vahepeal kiusav seljavalu. See on aga siiani täpselt ainult ühes kohas ning täielik närvivalu.

Kui ma vahepeal hommikul ja päeval isegi mõtlesin, et oh, äkki ma tõesti hakkangi täna sünnitama, siis midagi mu sees ütles ikka, et näkäää. Sellepärast ma ka julgelt saatsin Raido kodust minema. Pealegi oli mu ämmaemand täna linnast välja, ma ei saanudki täna sünnitama hakata 😉 Küll beebi juba saab aru, millal on õige päev tulemiseks ning täna see päev igal juhul ei olnud.

Õhtupoolikul ma juba pesin siin pesu ja voltisin seda kokku ning nüüd käisin poes ka. Keset poodi ma mõned korrad pidin tegema üsna kõva häälega UUUUUUH, sest üks väikemees mu sisemuses lihtsalt toimetab kuidagi, nii et hakkab väga ebameeldiv korraks. Kui olin ära maksnud ja seisin keset Selverit oma toidukoti ja kassiliivaga, siis pidin üliaeglaselt kõndima, et mitte rohkem uuuuuu pobiseda. Kas keegi abi tuli pakkuma? Muidugi mitte.. Siit ka meeldetuletus iseendale: kui näed kedagi sellises olukorras, siis ALATI mine ja paku, et aitad tal asjad ise autosse viia.

Hetkel valutab mul pea ning ma olen hästi väsinud. See viimane on päris naljakas, sest tegelikult olen ma ju terve päeva praktiliselt puhanud. Ööuni polnud täna kõige parem aga seda hoopis Robini tõttu, mitte kuidagi venna mürgeldamise pärast. Kõht otseselt ei valuta, mingit limakorgi eraldumist või muid sünnitusele viitavaid tunnuseid mul ka pole. Nagu ma ise mitmeid kordi maininud olen, siis ma ikka arvan, et venna tegelikult ei tahagi sealt kõhust ise välja tulla. Võib olla ta niimoodi natukene meid veel vahel narrib aga millegipärast olen algusest peale arvanud, et ta sünnib augustis hoopis.

Homsest alates on minu enda ämmaemand jälle tagasi ametlikult tööl. Kuni seni oli meil kokkulepe, et kui ta on Tallinnas, siis tuleb minuga ikka haiglasse aga kuna tal on puhkus, siis võib juhtuda, et teda siiski pole. See tegelikult natukene võtab hirmu ära ka ning ma loodan, et ka sel korral aitab ta mind. Kui päris aus olla, siis ma vist ikka kardan ka natukene. Seda valu kindlasti ning seda, et ma ise teen endale vastutööd – hoian hinge kinni ja end krampis. Ma ei ole vist väga hea valutaja, ses suhtes, et ma muutun siis üsna vihaseks ning ei kuula väga teisi, kuigi sellises olukorras ju peaks. Kuna mul tuli meelde ka see, et avatuse kontrollimine ei ole mingi lust ja lillepidu, siis.. jah, ei saa öelda, et ma nüüd oleksin hullult põnevil, et OH, nii äge! Küll aga on uudishimu ka ikka olemas, et kuidas kõik läheb ja kulgeb. Lisaks sellele aga annab kõige rohkem rahu see teadmine, et kui see valu on möödas, siis pannakse sülle üks imepisikene ja nunnu poisiklutt ning sealt edasi on meie peres kasvamas kaks maailma nunnumat 🙂

Homme lähen ma aga taaskord pereõe juurde, kes teeb mulle süsti. Kuna mu vitamiinivarud ju nii kehvad pidid olema, siis süstitakse mulle neid nüüd juurde. Kaks kuud järjest, nädalas korra teeb pereõde mulle süsti ning lisaks pean ma ise kodus hoolitsema enda raua, magneesiumi ja foolhappe varude eest. Ütleme, nii et ega ma kõige parem vitamiinide võtja ei ole niimoodi. Ma tavaliselt unustan sellised asjad ära ning ma olen siiani üllatunud, et mul üldse mingi vitamiiniprobleem on. Samas ega tegelikult selle võimalikkust eitada ei saa, sest ega ma mingi kõige suurema isuga inimene ei ole, toiduajad on mul tihti öösel või lihtsalt väga ebakorrapäraselt ning oma mitte erilist lihaarmastust ma ei ole kunagi asendanud ka muude asjadega. Siit ikka õppetund, et menüü olgu mitmekesine.

Nii, nüüd ma lõpetan. See postitus tuli vist väga hüplik aga selles on süüdi väikene Robinikene, kes 2 tundi voodis on olnud aga magada millegipärast ei taha. Õnneks ta lihtsalt pikutab rahulikult, vahepeal tahab, et talle loeksin või laulaksin, kuid muidu ootab lihtsalt Unematit. Ei tea kus ta küll kadunud on, sest voodisse minnes jäi Robin tegelikult magama, kuid ärkas minutid hiljem ei teagi millepärast. Aga kus see uni ikka pääseb.. nii temal, kui mul 🙂

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: