Halloweeeeeen.. ee, mida?

Olen viimastel aastatel märganud, et inimesed lähevad palju kergemini kaasa igasuguste Ameerika tavadega. See lause kõlas nüüd küll niimoodi nagu ma ise oleksin 60-aastane ja elus pettunud põdurakene aga ausalt, nii pole. Ma lihtsalt ei mõista mõndasid uusi trende ja üks neist on Halloween. Ma kujutan ette, et sellel pühal on olemas oma pikk ajalugu. Olen filmidest näinud, kuidas selle puhuks kõrvitsatest laternad tehakse, kuidas kostüümid selga pannakse, ”trikk oor triitimas” käiakse ja suuri pidusid korraldatakse. See kõik tundub äge küll, kuid ma siiski ei saa aru, miks on see vaja meile üle tuua?

Kui mina väike olin, siis joosti Marti. Ja Katri. Ma vele mäletan, et mõtlesin, et oh, kaks sellist tähtpäeva üsna lähestikku, kus lihtsalt saab KOMMI! Uskumatu õnn ühele lapsele! Nendel päevadel on pikk ajalugu ja neist räägitakse koolis juba esimesest klassist peale. Või tegelikult ilmselt räägitakse nendest päevadest ju juba lasteaedades. Need on meie oma tavad ja traditsioonid ning ma usun, et me peaksime nende üle uhked olema. Ma pean tunnistama, et ega ma enam eriti neid laule ei mäleta, kuid ”laske sisse mardisandid, mardi varbad külmetavad” suudan ma ilmselt läbi une ka ära laulda ning sinna kõrvale parajalt komejanti teha. Seda ju pidigi tegema – nalja nimelt, siis sai rohkem kommi!

Halloweeni ajal, ma olen aru saanud, ei olegi mingit laulmist ja kommi antakse siis auhinnaks selle eest, kui äge su kostüüm on. Lastele on tegelikult väga kifte asju välja mõeldud, olen täitsa aus! Nii vahvaid asju lausa ehitatakse selleks puhuks endale ja lastele selga ning väga paljud neist on tõesti kommi väärt. Kuid mis ma panin tähele meil sellel nädalavahetusel.. kostüümides olid tõesti paljud inimesed. Oli väga kifte kostüüme. Hirmsaid ju ka, sest see käib kaasas selle pühaga. Kuid oli ka kostüüme, mis.. khmm, noh, ei olnud hirmsad. Olid liibuvad.. lühikesed.. seksikad ja natukene paljastavad. Mitte, et mul oleks ilusate inimeste vaatamise vastu midagi. Ei ole, ausalt! Kuid mulle tundub, et osati ongi see püha üle võetud selleks, et endale natukene liiga lühikene seelik selga panna, peole tormata ning siis sõbrannadele kommenteerida, et miks see ”jorss” su vaatamist küll ei lõpeta..

Nüüd on muidugi oht, et mind selle viimase lause pärast risti lüüakse, kadedaks inimeseks tembeldatakse või lihtsalt rumalaks aga laske ma natukene veel selgitan. Ma tõesti ei ütle neid asju kadedusega. Olgu, ses suhtes on ikka väike kadedus, et ma tahaks ka endale sellist äässi nagu mõnel daamil, kuid see pole praegu mu jutus kõige olulisem. Muus osas ma ei ole üldse kade vaid ma lihtsalt ei saa aru. Meil on endal olemas juba kaks sarnast püha ja need on nii ägedad! Mardipäeval näiteks võid sa, naine, olla väga kole. Konkreetselt võidki voodist üles tõusta, endale savimaski näkku panna ja selle sinna unustada ning kõik tõstavad sõrmed püsti ja ütlevad ”nii äge kostüüm”. Tegelikult see polegi kostüüm, sul lihtsalt läks eile pidu natukene pikale ja sa ei jõudnud ripsmetušši maha võtta..

Ma vaatasin oma Facebooki feedi läbi ja viimased kaks päeva on tõesti olnud väga kõrvitsased. Sellest osast ma ehk veel saan aru – meil siin Eestis ju on kõrvitsaid palju nagunii.. Pealegi on vahva lastega koos sellest kõrvitsast mõni vahva kollikene meisterdada ja sinna küünal sisse panna. See näeb äge välja, lastel oli huvitav, nii et miks mitte? Isegi sellest saan ma veel aru, et lapsed panevad endale kostüümid selga ja lähevad ”kommima ja pommima”. Nad on lapsed, nad kasutavad IGA võimalust selleks, et kommi saada ja see ongi nende õigus. Veel saan ma ehk isegi aru sellest, et tahetakse sõpradega koos pidu pidada ja äge välja näha. Noh okei, meie lapsel on olnud poolsünnipäevad, kes olen mina, et pidusid hukka mõista. Kuid millest ma aru ei saa üldse? Sellest naine, miks sa end riidesse ei pane ja kasutad iga võimalust, et enda paljast ihu näidata? Ai, ma saan nüüd vastu päid ja jalgu aga no ei saa mitte vaikki olla, kui näen, et neiu palja pepsiga ringi laseb aga siis mardipäeval küsib ”a mis päev see veel on?”.

Sain vingutud. Päev kohe ilusam, eksju. Ärge pikka viha pidage ja mõnusat novembrit – ma nägin üleeile Selveris jõuluasju müügil 🙂

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: