Avalik imetamine

Kulmud juba kerkisid. Pilgud käivad mööda tuba ringi. Mõtteid on palju erinevaid. Väga palju arutatud teema, mis alat kirgi kütab. Ikka ja jälle.

Ma olen juba varem sel teemal rääkinud. Ilmselt siis, kui Robin veel rinnalaps oli ehk päris mitu aastat tagasi. Nüüd Henri ajal olen ka kindlasti maininud, et minu arust on imetamine ÄGE ja imetage kus iganes te tahate ja millal iganes te soovite. Aga kõik nii ei arva.

Paljud inimesed ütlevad, et see on ikka juba liig. Piinlik kohe. Ei tea kuhu vaadata. Issand, kui suured NIBUD! Appi, noh, liputab niimoodi oma rindadega. Üks ”naljavideo” ka ringles, kus oli lausa punkt, et ju need emad selleks tittesid teevadki, et siis saab oma rindu näidata. Kui keegi päriselt on nii teinud, siis.. no siis ma ei oskagi sellist asja kommenteerida.

Minul on selle imetamisega aga selline lugu, et nagu öeldud mind see EI häiri üldse. Ma võiksin ise ka ilmselt imetada kus iganes vaja on AGA ma ei tunne end üldse ka halvasti, kui ma lähen seltskonnast eemale imetamise ajaks. Minu jaoks näiteks ei ole see mingi probleem istuda ka kuskil wc-s ja imetada. Olgu, kui see haiseb ja on must, siis muidugi aga noh.. ega ma üldiselt ei käi kohtades, kus on sellised tualetid ka. Ma ei pea aga enda jaoks seda kuidagi kohutavaks asjaks, kui ma imetan wc-s. Ma ei tunne, et mu lapsukesele oleks liiga tehtud ega mulle. Vahel on lihtsalt, nii et suures seltskonnas on imetamine keerulisem. Asi pole selles, et teised vaataks aga selles, et laps ei suuda üldse normaalselt süüa – nii palju on vaja ringi vaadata, kõik on nii põnev.

Siin tuleb jälle mängu see, et ”no aga pane talle siis mingi lina näkku”. Tõsi, varem kogu aeg paningi sellised valge tekikese peale ja mure lahendatud. Nüüd on Henri juba nii suur, et ta tahab pidevalt hoopis seda tekki endale näkku tõmmata ja siis ta proovib hoopis seda süüa ja hakkab sellega mängima. Lõpuks on, nii et mina istun, rind paljas ja LIPUTAN ning Henrikene mängib seal omaette oma tekiga. No ei ole niimoodi sellel pointi. Ma parem lähengi kuskile tualetti ja imetan seal kiiresti ära. Ma ei tea, kuidas teiste lastega on aga Henri sööb küll väga kiiresti.

Imetamise tõsised fännid tahavad imetada igal pool. See on minu arust nende õigus. Imetage poekassas, restoranis, teatris, autos, rannas.. Nemad aga tunnevad, et neile tehakse liiga, sest vahel inimesed tulevad kurjustama. Ja siis? Saadke pikalt need inimesed. Ausalt? Keda huvitab, mida ütleb suvaline inimene sulle. Talle ei meeldi su PALJAS KEHA? No sinna pole midagi teha. Ära tee lihtsalt välja. Ütle talle viisakalt või ebaviisakalt midagi ning ela oma elu edasi. Ei ole ju mõtet hakata nutma ja kurvastada. Meie ümber on alati inimesi, kes ei ole sinuga kõiges ühel nõul. See ei muutu kunagi. Ainus, mis sa teha saad, on muuta enda suhtumist.

Mina olen ka imetanud üsna igal pool. Autos, rannas, kohvikus, WC-s lausa korduvalt, külas.. üldiselt ma ikkagi lähen eemale. Nagu ma ütlesin, siis mitte sellepärast, et teised isegi imelikult vaataksid, vaid sellepärast, et Henril ja minul on vahel täitsa mõnus seltskonnast 10 minutit eemal olla ja kahekesi pikutada. Minu sõbrad on kõik väga toredad ja avameelsed ning nemad kindlasti ei ütleks, et DSSISAS KRISTI, tissid ripakil, kamoon! Kuid ma ise ei tunne vist, et hirmus raske on mul minna kuskile magamistuppa või natukene eemale imetamiseks. Kui ma olen ainult enda sõbrannadega, siis ma muidugi ei viitsi eriti minna aga kui seltskonnas on ka nende sõbrannade mehed, siis ausalt ma ei tunne piinlikkust aga ma lihtsalt ei tunne ka vajadust kohe seal samas imetada. Muidugi kui oled näiteks, ma ei tea, rannas, siis ma keeraks selja või paneks tekikese peale ja imetaks aga kui me oleme külas, siis on ju peaaegu alati olemas teine tuba.

Ühesõnaga. Mulle tundub, et natukene liiga suureks on see asi aetud kuidagi. Imetamine on armas. Avalik imetamine on normaalne. Kui keegi nii ei arva, siis ega temaga vaidlemine seda arvamust ilmselt ei muudagi. Küll inimene jõuab ise selle arvamuseni või surebki arvates teisiti. Pole hullu, elu läheb edasi! Laps tahab süüa saada ja ema annab talle süüa. Kuidas ja kus ta seda teeb, see on tema enda asi. Kuid ei pea nüüd päris pisarad silmas ka ringi käima, et oi kuidas tehakse liiga.. Minu arust pole asi üldse NII hull nüüd..

Aga lõpetuseks ütlen ma ikkagi siis nendele, kes avalikku imetamist taunivad, et olge nüüd inimesed. No kamoon, natukene paljast ihu. Terve maailm on paljas. IGAL POOL on keegi poolpaljalt ning selle üle ei tee pooled teist ju teist nägugi. Kui sulle see aga tõesti üldse ei meeldi, see tekitab sinus kohe ebameeldivust ja sa ei oska kuidagi olla, siis ütle viisakalt seda seltskonnas olevale inimese. Kui see olukord on näiteks restoranis, siis vaheta lihtsalt kohta, et sa seda ei näeks. See ei tähenda, et ”sina andsid nüüd alla”. See tähendab seda, et sa oled normaalne inimene ja saad aru, mis moodi on mõistlik käituda. Mina ei ole vist kordagi näinud ema, kes imetaks niimoodi, et KÕIK ikka kogu aeg näha oleks. Kui ka korraks on, siis pole ju hullu – kui sa oled naine, siis ÜLLATUS, sul on endal ka SAMASUGUSED asjad keha küljes! Kui sa oled mees, siis ÜLLATUS, su naisel on ka sellised asjad ja nendega sulle ju küll meeldib mängida..

Mina imetan seal, kus tuju tuleb ja vastavalt olukorrale. Kuna ma ei kanna imetamisrinnahoidjat, siis pigem natukene eemal teistest, sest ma pean veits rohkem enda ihu näitama. Teine kord aga kui mul on seljas mingi hästi ”kinnine” kleit, siis mul on vaja see lausa imetamiseks seljast ära võtta. Ma ei tee sellest ka eriti numbrit, sest mis see lisaminut ikka nüüd nii väga muudab. Üldiselt aga olen ma saanud enda asjad niimoodi sättida, et ma ei peagi väga kuskil kaubanduskeskuses imetama. Ja kui isegi pean, siis isegi imetamistoad on meil ju poodides olemas.

Kui aga häda on käes olnud, siis ma olen imetanud ka, nii et kleidi saba tõstsin suvel üles, istusin vastu suvalise inimese aeda tõesti peaaegu paljalt ja imetasin. No Henri röökis meeletult lihtsalt, palav oli väga ja mul polnud mitte kuskile minna. Keegi ei läinud mööda aga kui ka oleks, siis mul oleks üsna suva olnud. Oleks näppu vibutanud, ma oleks vastu võib olla vibutanud mõnda näppu.. Noh, olenevalt tujust..

Ei ole kõige parema ülesehitusega postitus aga ma arvan, et minu mõte sai selgeks. Oleme kõik ikka inimesed. Arvestame KÕIK teistega. Imetamine on normaalne aga kui sinu vastas istub ikkagi inimene, kelle kodus on räägitud paljast ihust kui kohutavast tabust, siis ei saa midagi teha, et ta tunneb end ebamugavalt. Me kõik peame oleme valmis natukene kompromisse tegema ja.. rahu majas. Äkki lausa maailmas! 🙂

2 Comments (+add yours?)

 1. Britt
  Dec 18, 2015 @ 11:37:50

  Mulle tuli just meelde kuidas ma istusin suvel sõpradega Viru Cafe Lyoni terassil ja küsisin kahelt oma väga healt meessoost sõbralt, et ega neid ei häiri. Nemad läksid väga segadusse, et mis peaks häirima, mis toimub, mis värk on. Neist ühe tüdruksõber sai aru miks ma seda küsisin ja hakkas naerma ning ütles, et “Britil on tiss väljas noh”. Ühesõnaga ma sain kümme minutit niimoodi last söödetud, et minuga samas lauas istuvad inimesed ei saanud midagi aru ega näinud miskit. Kuidas peaksid siis veel kaugemal olevad inimesed nägema või olema häiritud..müstika.

  Parimad kommentaarid on minu meelest ikka need “mind häirib just see söömise aktsioon, no miks ma pean vaatama titte söömas”. No aga miks mina pean sind söömas vaatama? Mine mugi omaette. Natukene äärmuslik, eks, aga selliste põhjenduste peale ei oska suurt midagi öelda..

  Pluss mind ajab ja jääb ajama närvi see, et poolpaljad kehad igal pool on seksikas, inspiratsioon jms, aga pisike osa rinnast mis sekundiks võib välkuda, on labane, kohatu ja täiesti ebasobiv. Hurraaaa ühiskond!

  Reply

  • kristipere
   Dec 18, 2015 @ 11:49:16

   Olgem ausad, me elamegi imelikus, veidras ja nats ebaausas maailmas 🙂 Pole midagi teha! Ikka ise toimime ju nii nagu süda ütleb ja muud teha ei saagi.

   Aga neid kommentaare on täiesti uskumatuid PÄRLE lihtsalt. Näiteks olevat keegi ükskord imetanud kaubanduskeskuses aatriumis pingil istudes ja tädikene oli tulnud ning öelnud, et ta ei taha istuda sinna kõrvale, et muidu kõik vaatavad, et MILLISE inimesega ta koos on.. 😀 No minu arust on sellised asjad lihtsalt kohutavalt naljakad.

   AGA! Ma pean ütlema, et ma ei ole nii tolerantne, et sellel nüüd piire polekski ja kui ma ükskord umbes 4-aastast nägin restoranis rinnast söömas, siis.. siis mul oli veider tunne ja ma tõesti ei teadnud kuhu pilku pöörata. Armas laps oli muidugi aga tundus lihtsalt nii naljakas ja veider üheaegselt. Samas – ma sellest mingit traumat ei saanud 😀

   Reply

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: