Eee, Kristi, sul on püksid vist millegagi koos?

Kui beebid sünnivad, siis nad ei tee väga paljusid asju. Mida nad aga KINDLASTI teha oskavad on magamine, kakamine, söömine ja krooksumine. Kui see väike imearmas beebipambukene suuremaks kasvab, siis õpib ta igasuguseid asju ka vaikselt tegema. Näiteks oskab kohe 5-kuune Henri keerata üle mõlema külje, vahetada käsi asjade hoidmisel, närida palju, liikuda natukene tagurpidi, naerda, jutustada, KRIISATA, kuristada kurgus tatti (jep). Lisaks oskab Henri ühte asja veel ÜLIHÄSTI teha ja selleks on oksendamine! Kuigi viisakas vist oleks öelda ”piima tagasi ajamine”. Asi mida teevad vist päris paljud beebid, kuid mis minu jaoks on täiesti uus värk, sest Robin nii ei teinud.

Hommikuti ma ärkan üles ja tunnen, et külje alune on veits märg. Okei, Henri jäi rinnal magama ja vahepeal magades oksendas meid mõlemaid täis. Oeh. Endale puhtad riided, talle puhtad riided, meie küljealune tekikene pessu (magan tekid külje all, sest ma ei suuda iga päev linasid pesta). Tuleme elutuppa, vahetan riided ära, ootame kuni teised ärkavad ja toimetame. 99% oksendab Henri mind tunni jooksul uuesti täis. No.. okei, suurem osa läks põrandale, pole hullu. Teen põranda puhtaks, hindan oma riiete olukorda ja peaaegu alati mõtlen, et pole mõtet neid (veel) vahetada. Ja õigesti teen ka, sest muidu ma vahetaksin iga päev riideid vähemalt 5 korda. Üks päev vahetasin pükse 6 korda – viimased olin jõudnud juba ära pesta ja kuivatisse panna ning sain uuesti need panna, mis hommikul esimesena olin pannud jalga.

Päeval on täiesti tavaline, et Henri sööb ära, ma liigutan teda natukene ja ta oksendab pool toitu välja. Praegu näiteks istun ma diivanil ka ilma pikkade püksteta, sest KEEGI oksendas need nii täis, et ma pidin lausa pesema minema – jalad olid lihtsalt kleepuvad.. Ilus eks? Tavaliselt ma peale iga oksendamist ei viitsi end pesta, sest noh.. siis ma oleks duši all 4-5 korda päevas ja nii palju vaba aega mul nüüd ka pole. Lisaks sellele olen ma tegelikult loobunud kodus ka pükste vahetamise suurem osa ajast. No ei ole mõtet. Õhtul pean aga riided kõik alati pessu panema, sest nad lihtsalt haisevad okse järgi.

Seega nii on. Nagu nendes USA filmides – ma olen koguaeg kuskilt oksene! Kui ma ei ole kuskilt oksega koos, siis on mul ALATI kuskilt ilane, sest Henri ilastab ka meeletult. Nüüd õnneks naaaatukene vähem, sest tal 2. hammas ka lõikus eelmine nädal. See ilastamine on talle endale ilmselt tüütum, kui mulle tegelikult, sest selle vastu ei aita põlled ka üldse. Need on kohe läbimärjad. Lisaks, kui tal põll kaelas on, siis ta närib ja lutsutab seda tavaliselt. Nii ma vahetan tal riideid päevas triljon korda ja sellepärast meil ei olegi pesukorvides kunagi tühjus ja pesumasin uhab terved päevad ning ma tunnen end oksese pesukatana..

Kuna me täna perearstil käisime, siis ma kurtsin talle ka, et huvitav kaua see meeletu oksendamine veel kestab. Kuna Hentsukesel on ju ka gaasid ja see kõhukene käib tal läbi nii korra nädalas, siis ilmselt on need asjad kõik omavahel seotud. Gaasirohi eriti ei aita aga samas pole need ka sellised, et ta hullult röögiks. Pigem lihtsalt sipleb meeletult ja punnitab, mis omakorda võib vahepeal segada magamist. Igal juhul proovin ma talle 2 nädalat anda Biolatte probiootikume ja siis vaatame, kas on mingi edasiminekut. Perearst arvas, et ehk peaks meid saatma lastearstile läbivaatusele aga samas eks see oksendamine on beebidel ikka pigem üsna tavaline asi. Kuna Henri kasvab ilusti, siis pole ka muret, et ta oksendab endal kõhu koguaeg tühjaks. Sellega muret pole!

Seega 5-kuune (jajah, 2 päeva pärast) Henri kaalus täna 7930g ja oli 69cm pikk. Vaatasin huvipärast järgi, et sama vanalt oli Robin kilo kergem ja lausa 4cm lühem. Henri tundub mulle endale ka üsna suur poiss aga eks nii hea toidu peal kasvabki suur laps 🙂 Samas on ta väga tegus ja tragi. Keerab ja liigub igat pidi aga mitte veel edasi. Proovib muidugi küll. Igemed sügelevad, nii et midagi on tal pidevalt suus AGA lutti ta niisama ei taha. See sobib ainult turvahällis kolmeks minutiks või vankris uinudes. Ega me seda pressi ka muidugi, sest öösel ta ei taha seda üldse ja õnneks ainult rinna otsas ei maga ka.

Hoolimata oksestest riietest, olen ma muidugi õnnelik. Henri on nunnu. Robin meeldib talle NII VÄGA ja ta kohe naerab, kui vennat näeb. Robin teeb talle nalja ja laulab ning siis õpetab mind, et ”näe emme, kui nii teed, siis ta naerabki”. Vahva 🙂

1 Comment (+add yours?)

  1. Saana
    Dec 22, 2015 @ 15:33:02

    Nii tuttav! Hugo oli ka väga suur okseralli korraldaja. Nagu oleks enda elust lugenud 😃

    Reply

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: