Lumejuttu

Igal aastal tuleb meil Eestis lumi maha. Vahel tuleb oktoobris, sel aastal tuli jaanuaris, teinekord tuleb detsembris ning on aastaid, mil ta on maas olnud mitu kuud järjest. Lumi on Eestis tavaline asi, mis tekitab inimestes palju emotsioone.

Mõned inimesed vihkavad lund. Neile ei meeldi sellega mängida, nende arust teeb lumi kõik märjaks, nad ei taha lumest midagi kuulda. Lumi on üks vastik osa Eesti talvede juures, mis tuleb lihtsalt üle elada. Need inimesed tavaliselt väljendavad ka enda lumevihkamist Facebookis ja kui mitte seal, siis on seda lihtsalt nende näost näha. Kui nad kuidagi end suudavad suusatada vedama sõpradega, siis tegelikult istuvad nemad suusamajas ja joovad Jäkut, mitte ei suusata.

  
Mõnedel inimestel on lumest suva. Neil on kiire, nad ei pane seda tähele, nad ei viitsi sellega tegeleda. Neid ei huvita suusatamine, lauatamine, kelgutamine, tuubitamine ja mujd tegevused. Nemad käivad ilmselt üldse õues vaid nii palju, et hommikuti enne tööd autosse minna ja peale tööd samuti. Ilmselt need pole need inimesed, kes tööle jalutaks. 

Ja siis on kolmandad inimesed, kes on nagu mina. Neile meeldib talv! Lumi on jlus ja teeb tuju paremaks, meele rõõmsamaks ja paneb silmad särama. Suurt rolli minu enda jaoks mängib siin muidugi see, et ma ootasin lund Robini pärast ka aga eks ikka endal on ka väga hea meel!

Kui see lumi meile misiganes hetkel maha sajab, siis läheb selle ümber lahti kohe suur arutelu. Kes kurdab, et on külm, kes ei viitsi lund rookida, kes on õnnelik, kes tahaks reisile ja kes ei saa aru miks kõik sellest lumest räägivad. Sel aastal saan mina aru ideaalselt – me ootasime ju lund niiii kaua! Teda muudkui lubati ja lubati ning siis ta tuligi! See on ju tore ja rõõmu peab jagama, nii et mind küll ei häiri, et sotsiaalmeedia lumepilte täis on. Pange aga veel! 

Robin on lumest muidugi täielikud vaimustuses. Ta on igal võimalusel hanges pikali ja eile käisime peale lasteaeda ka kelgutamas veel. Robin umbes 10x ütles ka, et küll on tore, et lumi ikka maha tuli. Ja on tõesti! Suur pluss on see, et enne tuli laps lasteaiast koju mudaste riietega, nüüd on need vait veits märjad 😉 

Nii et nautigem lund kuni seda on! Isegi -20 mulle vastu ei hakka aga nats tüütu on ainult seetõttu, et siis ma Henrit õue magama ei pane aga ta toas ei maga üldse hästi. 

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: