Blogiauhinnad

Eelmisel aastal toimus see üritus esimest korda ja mina minna ei saanud. Meil oli sel ajal kontsert ja mulle need auhinnad ei tundnud eriti olulised. Mina ise lootsin lihtsalt, et mõne auhinna saab Britt ja tore oleks, kui kokandusblogide all oleks ära märgitud Olga blogi. Noh, Britt sai mingi triljon auhinda, nii et ses suhtes ma olin tõesti tema üle õnnelik aga Olga kohta ma enam ei mäletagi mitmendale kohale ta seal tuli. Ja ütleme, nii et see polnud enam sel hetkel oluline ilmselt ka, kui selle kategooria võitis Marimelli blogi. Mina ei ole mingi ütleja, et kes mida peaks lugema, kirjutama või võitma, kuid see asi üllatas mind tol korral küll. Blogi autori enda kommentaar oli, et ega tema ennast sinna ju valinud ja ses suhtes on ilmselt õige küll. Ja blogis oli tõesti aegajalt toidu retsepte, kuid minu arust on ikkagi toidublogist asi VÄGA kaugel.

Sel aastal mul oligi hea meel näha, et üritus tuleb taas. Hea meel eelkõige sellepärast, et minu meelest on see mõte küll kift. Blogijaid on palju, miks mitte neid tunnustada ja kokku tuua? Mul oli kohe nats kade meel, et ise sellise ürituse korraldamise peale ei tulnud. Kaalusin sel aastal, et pakuks end appi aga ilmselt poleks must suurt kasu olnud, sest neid abilisi vast on seal üsna palju aitamas.. ma eeldan. Ja eriti hea meel oli mul näha, et korraldajad on teinud muutuse: blogi saab kuuluda vaid ühte kategooriasse ja blogija siis ise valib, et kuhu ta kuulub. Minu meelest väga õige mõte. Nii on võimalus võita ikka erinevatel blogidel ja tunnustatud saavad rohkemad inimesed 🙂

Kuni siis kätte jõudis eilne päev ja ma otsustasin, et panen ikka enda blogi ka kirja. Ma ei ole küll üldse ”suur ja tuntud blogija”, kuid mul on ju blogi ja sellel ka mõned lugejad, nii et miks mitte. Muidugi ma ei looda seal top3 saada, kuulsust ja feimi koguda aga ma mõtlesin, et üritusele tahaks kohale minna küll. Näeks ehk mõne blogija ka oma silmaga ära ning võtaks oma sõbrannad kampa ja teeks sellest mõnusa õhtu lihtsalt. Sama moodi tunnustaks natukene neid, kes selle korraldamisega vaeva on näinud. Ütlen ka sel aastal sama, mida eelmisel aastal – Marimelli ja Malluka blogid ei ole minu lemmik blogid ja ma ei ole enamasti nendega paljudes asjades nõus AGA see pole hetkel üldse oluline. Inimesed näevad vaeva, teevad kifti asja, kiita tuleb neid ikkagi. Eesti on konnatiik, siin pole mõtet endale küll ”vaenlasi” otsida ja palju parem on proovida ikka viisakalt suhtuda kõikidesse teistesse inimestesse.

Igal juhul hakkasin ma siis enda blogi kirja panema ja.. ma ei tea kuhu end kirja panna. Kaks kategooriat: elulised ja beebi-pereblogi tunduvad mõlemad üsna minu blogi iseloomustavad. Ainult lastest ju juttu pole aga samas suurem osa on ka. Lisaks veel muidugi see väike aspekt, et mul on mõned postitused ju parooliga ja.. no kuhu ma end ühesõnaga liigitan? Küsisin Raidolt, paarilt sõbrannalt ja valisime ikka ühiselt, et beebi- ja pereblogi on see minu kategooria. Mulle tundub, et nii ta kipub rohkem olema. Isegi, kui ma kirjutan reisidest, väljas söömisest jms, siis tavaliselt on lapsed ka ikka teemaks. Kuna ma kirjutan päris palju ka emaks olemisest, siis see ju ka läheb ikka pigem beebi-pere teema alla, nii et valitud see kategooria saigi.

Ühesõnaga tuleb mai kuus ühel hetkel avalikuks link, kus saab enda lemmik blogi poolt hääletada ja siis jagan seda siin ka. Kutsun üles kõiki hääletama. Mitte muidugi minu poolt, sest ”mina palun”, vaid selle poolt, kes päriselt teile väga meeldib. Blogisid on nii palju, mõned on uskumatult kiftid ja oleks ju tore, kui inimesed saaksid selle eest väikese auhinna. Motiveeriks ilmselt edaspidi veel tublim olema. 🙂 Nagu ma ütlesin ka, siis Eesti on väikene küla ja mul on vist päris raske hakata neid võitjaid seal valima, sest mitu blogijat on üsna tuttavad inimesed ja tahaks, et nad kõik saaks tunnustatud. Kuid eks tuleb valikud teha 🙂

12 Comments (+add yours?)

 1. Britt
  Apr 27, 2016 @ 12:57:38

  Juhuu, minu hääle saad küll!

  Reply

 2. Britt
  Apr 27, 2016 @ 14:09:50

  Ma kommenteerin natuke veel 😀 Just sellest korralduslikust poolest. Mulle meeldib ka sel aastal rohkem. Kohe palju-palju rohkem. Mitte, et ma vinguks eelmisel aastal saadud auhindade üle, aga ega mul sellist tunnet pole, et vot .. mina oleksin need nüüd pidanud saama. Ei nende üle, kus ma esimese koha sain ega nende, kus mu kingikott Mallu “üllameelsuse” tõttu suurenes.

  Pigem oli natukene häbi. Muidugi on tunnustus tore, tiivustav ja mida kõike veel, aga võita fotoblogi kategooria, no see on ikka kummi venitamine. Samas ma tean, et ehk ma ei peaks ise selle üle piinlikkust tundma ja ma ei teinud ju ise midagi. Ikka lugejad hääletasid. Seetõttu ma vaikselt unistangi, et võiks asi liikuda sinnamaale, et inimesed avastaksid rohkem blogisid, sest see blogimaailm on tegelikult kordades suurem.

  Praegu on tegelikult enamik blogisid nii-öelda elublogid. Paljudel on pilte, retsepte, juttu tervislikust elustiilist. Aga see kui iga postituse juures on pilt, ei tee blogi fotoblogiks. Minu jaoks on fotoblogi see kus emotsioone antakse edasi läbi piltide, mitte kus pildid on illustratiivseks materjaliks juba läbi sõnade väljendatud tunnetele. Mõistad?

  Seega olengi ma rõõmus, et nüüd saavad blogijad ise määratleda kuhu nad kuuluvad ja usun, et läbi selle on kõik tulemustega rohkem rahul. Muidugi on ikka asi selline, et mõningaid kategooriaid lapates võin ma juba praegu teha ennustusi, kes mille võidab (pool pead võin panti panna oma ennustustes :P), aga vähemalt langeb ära variant, et võidetaks utoopilisi kategooriaid.

  Reply

  • kristipere
   Apr 27, 2016 @ 14:16:34

   Jep, täiesti nõus. Fotoblogis olgu ikkagi tegu kellegagi kelle põhitähelepanu saabki pildi tegemine ja nendega loo edasi andmine ning kokandusblogis olgu ikka retsepte ka, mitte pilt sellest, mis õhtuks söödi.
   Igal juhul mulle ka sel aastal meeldib rohkem ja ma usun, et iga aasta ikka aina paremaks. Kus alla sa ennast panid muide? Beebi või ikkka eluline?

   Reply

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: