Lasteaia kevadpidu ehk südames on rõõm

Kui kõigil teistel olid lasteaias juba suured emadepäeva peod ära, siis meie oma toimus alles täna. Kuna meid on seal nii vähe, siis valiti kuupäev vastavalt sellele, et kõik saaksid ikka osaleda. Et emadepäevast oli aga juba natukene aega möödas, siis tehti emadepäevpeoga koos ka väikene kevadpidu, nii et ühesõnaga oli meil täna lasteaias pidu. Suur ja vahva pidu! 

Alustagem aga sellest, et juba mitu aega tagasi tuli mulle meil, et etenduse ajal on Robin hiir ja vajab halle riideid. Mina mõtlesin, et aega maa ja ilm ning küll leiab. Ilmselgelt tuli see asi mulle meelde alles eile õhtul.. Tegelikult ma valetasin.. Robinil tuli see meelde. Kuna siis oli kell “alles” 19, jõudsime ikkagi Ülemistesse, sest halle pükse polnud meil kodus üldse. Olid mingisugused dressid aga need olid õueomad ja minu arust kuskile etendusse ei sobinud. Õnneks saime HMst sobivad püksid ja särgi ja Robin valis endale mitu asja veel. Ega mul kahju ei olnud, me väga tihti koos riidepoes ei käi ja las siis laps valib ise vahepeal. Pole vaja öelda vist, et popiks osutusid legomeestega särgid ja sõjaväe toonides püksid. Samas ühte pintsakut vaatasime ka pikalt aga mulle tundus, et ahh, pole vaja. Tegelikult lähen ostan teine päev ära, kevadel ja suvel on ikka üritusi kus sellega käia ja miks ei võiks lapsel olla rohkem, kui üks pintsak, kui ta seda ise tahab ja hea meelega kannab 🙂

Kuid tagasi tänase peo juurde. Lasteaeda jõudes oli kõigi vanemate üllatus hästi suur. Tavapärane mänguala oli muudetud niiii ilusaks metsakeseks ja kõik nägi niii kevadine välja. Tean küll, et meie õpetajad pingutavad väga selliste ürituste jaoks aga see oli kohe eriti ilus ja armas vaadata! 

Need vahvad puud on õpetajate enda tehtud puidust ja puuokstest. Milline töö ja aeg.. 🙂 

Akna küljes rippuvad pildid on lapse nägemus emast. Mina olen ülemise rea kõige parempoolsem. 

   
  

No te vaadake vaid kuidas tuba õitseb..

  
Etendus algas pihta sellega, et kõik lapsukesed olid muutunud loomakesteks ja võtsid oma kohad sisse. Eelmine nädal õpetaja mainis, et Robin natukene vist pelgab, nii et ma ootasin temalt lausa nuttu aga tegelikult oli ta väga tubli! Etenduses otsisid Lepatriinud taga oma täppe ja loomad aitasid neil otsida. Robin oli hiirekene. Kui tuli tema ja teise hiirekese kord rääkida, siis Robin väga tublisti rääkis kõik oma 4-5 lauset ära. Olin väga uhke! Etenduses oli ka mitu laulu ja kuigi Robinil kõik sõnad peas ei olnud, siis kaasa tegi ta tublisti ja laulis palju oskas. 

Õhtu teine pool oli pühendatud emadele. Õpetaja Jaana enda tütar oli appi võetud ja tema luges ette tekste emade kohta. Peale kahte ema-kirjeldust oli lastel esitada laul, luuletus või pillimäng. Olen ikka väga üllatunud, et väikseksed nii palju asju suudavad meeles pidada aga kõik olid täna kohe eriti vahvad! Robini kirjeldus minust oli ka armas: ma olen noor, ilusa näoga ja ripsmetega, ma teen hästi võikusid ja friikaid, kodus ma koristan, panen pesu kokku ja teen putru. Minu süda pidi olema hea ja punane ning seal on head tunded. 🙂 

Hästi armas oli, et viimase teksti luges õpetaja Jaana tütar ette Jaana enda kohta. See tekst oli selline armas ja hästi lihtne – mis emale meeldib ja ei meeldi, milline ema on ehk samad küsimused millele vastasid meie enda lapsed. See tegu aga oli väga siiras ja seda on näha, et õpetaja on enda lapsi ikka niiii toredasti kasvatanud. 

Hiirekesed Holger ja Robin

   

Mul on kaelas sall mille Robin ise mulle tegi. See oli VÄGA armas kingitus ja igal emal tuli vist pisa silma selle peale..

 
Ja selline olen mina.. 🙂 

  
See õhtu oli täis nii palju häid emotsioone. Lapsed olid niiiii vahvad lihtsalt! Kõik olid tublid ja armsad, pingutasid ja nägid vaeva. Seda oli näha, et kogu lasteaiapere oli tänase peo jaoks palju vaeva näinud. Ma olen ikka siiralt õnnelik, et mu lapsel on võimalik sellises lasteaias käia ja õppida ning meil on sellised fantastilised õpetajad. Kinkisime neile omalt poolt suure töö eest ka tulbikimbud ja muusikaõpetajale tegime täna ära ka aasta lõpukingi. Tunnid on läbi, lastel hakkas juba lasteaias suveperiood 🙂 

 

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: