Kelle mänguasjad? 

Kunagi oli mingi uudis, et Rootsis olla lasteaed, kus sugusi ei tunnistata. On lapsed, mitte poisid ja tüdrukud. See tekitas hästi palju kisa ja kära ning ma ise ka mõtlesin, et see on ikka veider asi küll. Samas olen ma praegu peaaegu 5 aastat olnud poisslapse ema ja nüüdseks ma vist suhtun sellesse natukene rahulikumalt, kui siis. 

Ärge saage valesti aru. Ma arvan, et kahel sool on vahe ja päris ära kõiki piire kaotama ei peaks. Küll aga tundub mulle, et õnneks on need piirid natukene nihkunud ja nendesse suhtutakse vabamalt. Muidugi mitte kõik aga valdav osa minu tutvusringkonnast küll. Ja mulle meeldib see. Ei ole sellist “poisid ei tohi nutta ja tüdrukud puu otsa ronida”. Lapsed on lapsed, peaasi, et nad mängivad ja oskavad oma fantaasiat kasutada. 

Robini kohta oleme me palju tegelikult öelnud, et ta on “hästi poiss”. Ta lihtsalt kuidagi on! Ta on pidevalt kuskilt katki näiteks. Jalad on sinised, käed mustad ja pidevalt ta leiutab mingeid vigureid. Talle meeldib väga ronida, turnida, rippuda, hüpata ja joosta. Ta on väga kiire jooksja muide ja ka jalgrattaga on ta osav. Talle meeldivad sõjamängud, politsei ja pätt, koss ja jalka ning relva teeb ta vajadusel sõrmest või oksast. Meil on kodus mängupüsse ja käeraudasid, vibusid ja nooli ning hunnikus autosid. Kuigi mulle selline “sõjatsemine” ei meeldi, siis ega ma ei saa keelata ka. Ma pole ise mitte ühtegi püssi ostnud aga küll siis ostab keegi teine. Ja nagu öeldud: sobib ka oks või sõrmed. 

Esmaspäeval Luccas – ikka katusel..


Ja siis on tal täiesti teistsugused huvid. Huvid mida mõned nimetaks “plikade mängudeks” aga mille üle mina lihtsalt imestan. Ikka positiivselt. No näiteks koristamine. I hate it. Robin aga palub: pliiiiis, lubage mul seinu ja nõusid pesta ja tolmu võtta. Muidugi lubame, mis sest, et hiljem peab üle koristama – mõte ju loeb ja on õige. Lisaks veel kodu mängimine, kus Robin on tavaliselt küll isa aga selline isa, kes tahab laste eest hoolitseda. See beebi eest hoolitsemine lõppes talvel lausa sellega, et me talle ühe nuku ostsime. Tolle mis pissib. Marutüütu muide, seda vett tilkus koooguaeg igale pooole. Aga laps oli õnnelik. 

Viimased nädalad on pikalt juttu olnud ponidest. Mina nende nimesid ei tea aga tean, et neist on multikas ka. Ju lasteaias ikka tüdrukud neist räägivad ja neid mängivad aga Robinil oli tükk aega jutt sellest, kuidas tema tahab ka poni kammida. Täna me olime Selveris ja juhuslikult nägime neid ponisid. Kuna ta nii hullult seda tahtis ja mul ausalt sellest 10€-st kahju ei olnud, siis ostsime. Robin muudkui korrutas, et ma olen niii hea emmme ja kõige parem ja ta ei teagi kas ta armastab rohkem mind või seda poni.. Igal juhul istub ta praegu oma voodis ja kammib selle poni lakka. Ta muide loodab, et varsti on lasteaias kõigil need ponid ja siis nad saavad koos mängida nendega. 


Eks vahel mingi pisikene osa minust mõtleb, et huvitav miks teda teinekord huvitavad nii äärmusest äärmusesse asjad aga suurem osa minust saab aru – laps on laps ja tahab lihtsalt mängida. Tal on ka Elsa värviraamat ja punased püksid. Henri voodipesu on üldse muide roosa! 

Ei ole vaja lapsi suruda kuskile kasti. Nad ei pea olema kõik ühesugused ja ei pea nad ka alati käituma vastavalt oma soole. Mulle ei meeldi, kui arvatakse, et poisid ei tohi valust nutta, sest “mehed ju ei nuta” ja tüdrukud peavad alati printsessid olema. Mul on hea meel, et Robin on julge ja enesekindel ja teda ei ole heidutanud ka see, et teda eelmises lasteaias üks poiss narris Hello Kitty värviraamatu pärast. Robini jaoks ei ole olemas eriti poiste ja tüdrukute asju. Muidugi mängib ta (vähemalt siiani), et poisid on isad ja tüdrud emad aga tema mängus teevad isad tihti süüa ja jalutavad beebidega. Nii nagu päriselt ju ka võiks.. 😉 

Lõpetuseks paar pilti meie õhtusest metsaskäigust. Mets oli nii karge ja mõnus peale sellist sooja vihma! 

1 Comment (+add yours?)

  1. Efka
    Aug 27, 2016 @ 20:33:45

    Mul poiss mingi hetk tahtis hirmsasti lalaloopsisid Ja valis endale neist ühe poisi. Mõnuga kasutas mingi aeg mängudes Ja siis loovutas õele.

    Reply

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: