Vingub blogide üle ja samas otsin blogi.. 

Blogindus on kift. Mulle meeldivad ilusti tehtud blogid, kus on asjalik jutt. Näiteks Ebapärlikarbi blogi on mulle juba tükk aega meeldinud. Isegi kui alati nõus ei ole, siis inimesena tundub inimene väga mõistlik ja huvitav. Seal piltidele rõhku ei panda, samas kirjutab ta väga hästi, hea on lugeda.

Nagu ma varasemalt maininud olen, siis ma loen veel Britti blogi juba ammusest ajast ning mis seal salata: viskan pilgu peale ka Marimelli blogile. Kuigi mõned teemad on hästi intrigeerivad ja natukene ehk nagu meelega, siis on seal väga asjalikke postitusi ka ja mulle tundub, et kirjutajad on väga ausad. Eriti just seda, mis puudutab raha ja kust miski saadud on ning palju maksis. Lisaks on seal täitsa häid retsepte olnud ja plussiks on veel see, et pildid on enamasti samuti head vaadata. Ja viimasel ajal ma vaatan blogikuninganna Malluka blogi ka ikka. Hakkasin seda siis rohkem jälgima, kui ta lapsega mööda arste hakkas käima. Tahtsin väga teada kuhu see asi jõuab ja praegu on nii tore lugeda, kui laps mõne uue sõna ära õpib. Ehe näide: spetsialistide juurde tasub pöörduda, kui mure ikkagi suur.

Aga! Mis mind viimasel ajal niiiii meeeeeletult häirib! Kõik kirjutavad samadest asjadest! Ma saan aru, et vahel tundub mingi teema nii huvitav. Ma olen ise ju samuti kirjutanud sarnasel teemal nagu teine blogija. Lihtsalt tekib endal ka nii palju mõtteid, et tahaks need välja kirjutada. Ja suurematelt blogijatelt kommentaarides küsitakse ka, et kirjuta sel ja tol teemal postitus. Aaggaaaaa! Viimasel ajal on iga teine teema selline, et kõik leierdavad samal teemal! Ma olen huvi pärast vaadanud isegi üle need blogid, mida ma ei loe üldse ja no seal ka! Lisaks on pooled blogijad omavahel kuidagi seotud ja siis nad kommeteerivad teineteise postitust teineteise eest..

Sel nädalavahetusel abiellus üks blogija. Mina tema blogi ei loe, teda ei tunne. Mitmed teised blogijad olid sinna pulma kutsutud ja seal juhtus mingi “draama” – pruudile ei sobinud talle õmmeldud kleit ja ta kasutas Malluka kleiti. Sellest on tekkinud reaalselt selline lugu, et pruut, peale oma pulmapäeva, esimese postituse tegi oma kleidist! Mul on nii kahju sellest, et ta tundis, et pidi sellise asjaga kohe tegelema. Samas on mul kahju kleidi autorist kellesse suhtutaksse nagu katku. Eelkõige on mul aga kahju sellest, et KÕIK sellest samast teemast kirjutavad ja mina nagu loll seda lugesingi. Kuni mul viskas kopa ette ja hoopis lehte hakkasin lugema, sest ma sain aru, et tegelt mul on juuummmaaalaa suva milles keegi abiellus..

Küll aga, kui mul veel suva ei olnud, siis ma lugesin kommentaarid ka läbi ja igas kommentaariumis oli Mallukas. Ma ei tea miks see kõik talle nii oluline on ja ta tunneb, et pead pidevalt asjaosaliste eest rääkima aga päris naljakas lausa. Kui ma muidu ei ütle selliseid asju, siis ma sel korral küll mõtlesin, et kas tõesti need postitused on tehtud ainult klikkide saamiseks? Sest see tegelikult töötas, ma ju klikkisin ka, nagu action-filmi oleks vaadanud.. Lihtsalt veits igavamat.

Enne seda, kui kõik pulmakleidist kirjutasid, siis arutleti oma lapsepõlve üle, vahepeal vastati veel 55-le küsimusele ja enne seda.. ka millestki. Ma tean, ma ise ka ju VAHEL kirjutan neil samadel teemadel (näiteks blogiauhinnad!) ja praegu kirjutasin paar rida sellest kleidi-saagast ka, kuid see oli siiski natukene teise eesmärgiga. Ma ei tea miks mina peaksin kõrvalise isikuna hakkama maha tegema seda kleidtegijat või pruudi otsust. See muidugi ei takistanud mul sellest lugemist..

Eks see inimeseloom ikka vahel imelik ole. Okei, vähemalt mina ise. Loen ikka neid teemasid aga samas nagu kirun. Alati muidugi mitte aga üsna tihti ikka mõtlen küll, et noh, kirjutage millestki huvitavast nüüd ka! Ja ei maksa küsida, et miks ma siis ise ei kirjuta – mina ei ole eriline blogija nagunii viimasel ajal ja enda postitusi on nagunii huvitav lugeda 😀 Või siis mitte..

Ühesõnaga kui keegi loeb mingit väga head blogi, siis tead, soovitage mulle ka. Ma ikka vahel Henrit magama pannes loeks küll, sest neid popimaid ma juba tean ja need pole eriti minu teetass. Noh, va Ebapärlikarp, mida ma loen siiani hästi hea meelega. Ja Olga kokandusblogi, kus ma loen rohkem niisama juttu, kui retsepte. Pean tunnistama, et beebijutt mind ei huvita väga aga kellegi huvitavad kogemused küll.

5 Comments (+add yours?)

 1. shannon862014
  Aug 21, 2016 @ 09:00:09

  https://ritsikukodu.wordpress.com

  http://seiklusjutud.blogspot.ie

  no nt nendes kahes blogis Sa ei kohta minu arust teemade kopeerimist või miskit jamajuttu :D.
  Ma ise loen veel kuussidrunit.ee, sõbrapesa.wordpress, nautigehetke.com. Need mõningad näited ja võib-olla neid Sa juba tead ka.

  Reply

 2. Katre
  Sep 02, 2016 @ 11:56:01

  Mina soovitan ka kuussidrunit.ee, sest Liivi on väga julge, siiras ja värvikas kirjutaja! Kuna tal on 4 last, siis leiab sealt palju lastega seonduvaid teemasid (teinekord, kui mul endal on probleeme oma 2 poisiga, siis loen Liivi blogi ja mõtlen, et tal on kaks korda rohkem lapsi kui mul ja ta saab nende nö haldamisega hakkama, küll saan siis minagi:P), kui ka üsna intiimseid teemasid (näiteks seks ja sellega seonduv), mida enamus blogijaid ei julge/taha käsitleda.

  Veel meeldivad mulle kirjutamisstiililt thejanette.wordpress.com ja olgu.blogspot.de. Nende sissekanded on kohati sellised veidi poeetilised, ilukirjanduslikud, eriti, kui nad oma mõtteid ja tundeid kirjeldavad.

  Reply

  • kristipere
   Sep 05, 2016 @ 20:39:18

   Aitäh, kuussidrunit on tõesti väga hästi kirjutatud!
   Samas uut blogi lugema hakates on kerge segadus ka – ei tea ju kōike eelnevat ja küsida ka ei julhe eriti 😀

   Reply

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: