Koomiline argielu Värikute moodi

Meil on siin käsil parajasti üks uus ja põnev eluetapp. Mina käin kontoris tööl, Raido ei käi ja lapsehoidja on 4 päeva nädalas meil. Robini jaoks ei muutunud õnneks midagi, temal läheb muidu selliste asjadega harjumiseks kõige rohkem aega aga kuna ma olen kodus, kui tema lasteaiast tuleb, siis on ta üsna rahulik olnud. Eile aga mõtlesin päeval mitu korda, et need töötavad emad on ikka väga tugevad küll.. Ja ma ju ei tööta isegi täiskohaga.. 

Kell on pool 8 hommikul. Ärkan selle peale, et keegi teeb “kukerikiiiii-kukerikiii”. Kes muu, kui Robin, kellel tuli meelde, et kuked hommikuti äratuseks kirevad. Lähen tema tuppa, aitan tal voodi ära teha ja saadan ta elutuppa. Henri on ka ärganud ja tema matkib teisi loomi. Tavaliselt kassi, sest meie oma kräunub pidevalt. Henri voodist kiremist ei tule aga “kss-kss, mäuu” küll. 

Saadan Robini hambaid pesema. Esimest korda. Teist korda. Kolmandat korda. Robin, mine kohe palun hambaid pesema! “Ah, mina? Kohe lähen!”.. 100% oma isa laps, hommikul ei saa midagi aru ja ärkamiseks läheb tund aega. Pesen kiiresti hoopis enda hambad ja annan Henrile tema hambaharja seni kätte. Ta on hambapasta sõltlane, nii et panen seda ta harjale ka. Proovin ise Henri hambaid pesta. Jookseb eest ära. Oeh, mul on uni, ei jaksa. Saan Henri kätte, pesen ta hambad ära ja lasen tal harja närida kuni ise kreemi otsin. Kadunud. Ei ole elutoas ka. Ega köögis. Kindel – Henri sai kätte. Õnneks tean juba enamusi ta peidukohti ja kreem tuleb minu kummiku seest välja. Tagasi vannituppa minnes avastan, et Henri on hambaharja kassi liivakasti visanud. Oeh. Võtan välja, viskan ära, võtan pakist uue harja. Jah, seda on ennegi juhtunud. 10 minutit hiljem saab Robin ka hambad pestud. Ja suuveega suu loputatud, sest issi ju ka loputab. 

Robin sööb lasteaias, nii et äratan Raido, et ta annaks Henrile midagi seni kiiresti kuni ma Robini lasteaeda viin. Tavaliselt võtan Henri kaasa aga ta on praktiliselt paljas ja meil on kiire. Kuna Raido teeb enamasti öösel tööd, siis kell 9 ta suudab silmad lahti teha, istuda ja koos Henriga kohupiima süüa. Vestelda pole temaga siis veel mōtet, ta ei mäleta nagunii midagi pärast.

Pakin autosse Robini, ta ratta, tuleme tuppa maha ununenud mänguasja järele, sõidame kerge hilinemisega lasteaeda. Teised veel ei söö, jess! Saadan Robini üles, kalli ja musi ja lehvitused aknalt ning tulen koju tagasi. Raido praktiliselt magab ja Henri piinab kassi. Saadan Raido tagasi magama, päästan kassi. Proovin nõudepesumasinat tühjendada aga Henri ronib sinna sisse. Okei, teen seda ta uneajal. Panen pesu masinasse. Henri tassib laiali. Olgu, las tassib, parem pesu, kui nõud. Saan kuidagi masina täis, võtan pesuvahendid. Henri üritab sinna kappi ronida. Tõstan ta ära. Henri viskab pikali, jonnib. Vaatan teda ja astun lihtsalt üle. Teine laps – mind enam eriti see jonn ei heiduta. Panen pesu pesema, Henri unustab jonnimise ja ahastuse ära, et teda prügikastikappi ei lubatud ja vaatab masinat. 


Hommikuti ma ise eriti ei söö. Pole kunagi isu olnud hommikuti lihtsalt. Smuutit joon aga küll, viimasel ajal eriti hea meelega. Viskan blenderisse pool avokaadot, piparmünti, pigistan pool sidrunit, ühe banaani, peoga spinatit, koorin ühe õuna ja peotäie jääd. Henrile blender meeldib, teeb kõrval uuu-uuuuu. Valan klaasi endale ja teise Henrile. See on tema viimase aja lemmik, klaasi joob ta vabalt ära. 


Kuna smuutiklaas tuleb kohe ära loputada, siis pesen kiiresti blenderi ja klaasid, nihverdan kiirelt paar nõud masinasse, et Henri ei näeks ja vaatan külmkappi. Oeh, mida lõunaks süüa teha? Ma ise lõunat kodus ei söö aga teen toidu valmis Henrile ja Raidole. Ja lapsehoidja sööb mu arust ka. Ma loodan vähemalt, et ta siin olles ei nälgi 🙂 Leian kapist vajalikud asjad, teen toidu valmis, Henri mu jala küljes rippumas. Pakun talle kurki ja õuna aga tean juba küll, et ta ei taha, ta on unine. Korjan ta asjad kokku, lutt suhu, tudutekk kaissu ja vankrisse. 

Kui Henri magab, siis võtan ise arvuti ja proovin midagi asjalikku teha. Tavaliselt on selleks sõbrannadele lollide gifide saatmine. Ja noh olgu, natukene teen tööd ka, sest see meil Merlega otsa ei lõppe vist kunagi. Pooltest asjadest aru ei saa, vajalikke asju ei leia aga vähemalt proovin. Henriga koos olles arvutist kasu ei ole, nagu iga teine laps, ta tahab ka seda puutuda ja mu peale ronida ja kui ei saa, siis on suur kisa ja vaesed naabrid. Kuna kell hakkab aga juba palju saama, siis ajan Raido üles, käin ise pesemas, kirun, et mul pole tööriideid ja midagi viriseva näoga selga. 

Henri ärkab. Väga hea, siis teeb teise une ka normaalsel ajal. Võtan Henri korraks kaissu, pikutan temaga ja tunnen end nats süüdi, et minema pean. Pole hullu, tulevikus lähen alles kell 14, mitte kell 12. Mürame natukene, uksekell heliseb. Lapsehoidja tuli. Tal oleks oma võtmeid vaja tegelikult, panen endale kuskile kirja, et teen need.. Kunagi. Annan Henri üle, nemas hakkavad sööma ja Raido suudab lõpuks ärgata ja pesema minna. Teen kōigile tsau ja lähen. Veerand teed sōidetud – fak, käru jäi autosse, lähen koju tagasi. 

Hilinen esimesele “kohtumisele” 30 minutit. Äge. Õnneks pole hullu, me tõmbame lastelaagri projektiasju kokku ja nii kiire ei olnud. Võtan sealt tsekid kaasa, Anneliis selgitab kuidas need tuleb tabelisse kanda ja ma noogutan. Tundub lihtne aga teada on, et kodus olen hädas. Arutame erinevaid variante kuidas mängu inimesteni viia ja tuleme päris heale ideele. Tundub täiesti äge asi, mida teha! Euroopa Noorte kaudu saaks ehk rahastust.. Lepime kokku, et paneme plaani paika, sest mõte on hea ja huvitab väga. Samal ajal mõtlen, et kust ma selle aja võtan.. Aga samas.. Kes teeb, see jõuab? 

Käin Blenderist läbi, mitte väga viisakas teenindaja, annab mulle mu võiksi ja smuuti ning sõidan kontorisse. Söön kiiresti, Merle selgitab, mis raamatupidaja rääkis ja ma mõtlen, et kui paljut me ikka ei tea.. Proovime tööd teha. Tuleb natukene välja küll aga pool aega oleme ikkagi segaduses. Noh, pole hullu, eks vaikselt õpime. Teen vahepeal kakaod, Merle läheb täna varem ära. Ma ei viitsi ummikus olla, olen nats pikemalt kontoris ja avastan äkki, et oi, kell on juba 18. Asjad kotti, jooksen vihma eest autosse ja sōidan koos teiste töölt tulnud inimestega koju. Täitsa vahva tunne, polegi niisama luuserdanud.. 

Robin sööb lõunast toitu, Henri viskab seda rohkem maha, me Raidoga teeme endale smuutit. Lastele ka, ärge muretsege. Kuna vihma enam ei saja ja mul on istumisest kopp ees, siis kamandan kõik riidesse ja ratastega sõitma. Sõidame oma tänavatel, et metsRobin harjuks tänaval ka sõitma. Autosid on vähe ja ilm mõnus, hea meelega sōidaks kohe mitu tundi aga paar kilomeetrit enne kodu kukub Robin mudasse ja nutab nii mis kole. Valus tal pole aga megavali hääl on tal küll.. Teen ta salfakatega enamvähem puhtaks, liigume koju. 6km sai täis, asi seegi. Henril oli kätel natukene jahe ja Robin oli ka väsinud. Väidetavalt. Ma tegelikult ei usu, ta on rohkemgi rattaga kordades sōitnud. 


Kuni meie Henriga tuppa tuleme, viib Raido rattad ära ja Robin.. hüppab loikudes. Issi lubas! Tuppa tuleb läbimärg laps. Valame kummikutest vee välja, panen vannivee jooksma. Kupatan lapsed vanni, Raido peab korra tööd tegema. Lapsed mängivad vannis, ma istun kõrval, sest Henri seisab seal muidu püsti. Vann on vahtu täis, lapsed puhtad. Otsin veest midagi ja.. vann on kollane. Miks? Vannipalli ju ei pannud? ROBIN TULE KOHE VANNIST VÄLJA!!! Henri kakas vanni, jep. Õnneks Robinini see veel ei jõudnud 🙂 Viskan Henri kraanikaussi, loputan ta ära ja Raido aitab naervat Robinit. Henri on kuri, et teda vanni ei lasta ja mina sellepärast, et pean seda vanni koristama hakkama.. 

Magamistoad korda, tuduriided selga, Henrile piima. Raido paneb Henrit magama, mina teen Robinile ja endale kiiresti midagi süüa. Vaatame multikat ja sööme natukene ning lähme ka voodisse. Lubasin täna lausa 3 juttu lugeda ning loen ka. Sirli, Siim ja saladused. Kallistan Robinit, kiidan ja musitan ning tulen tulema. Istun diivanile, peaksin lastelaagri tsekke vaatama.. Uni on. Ja pesu on ju veel masinas! Panen kuivatama või loputan homme üle ja viin õue? Ikka homme.. Lähen magama. 

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: