Enne 30ndat

Ma tegin kunagi listi: 100 asja, mis ma tahan elus teha. Sellest saab mõned juba maha kriipsutada. Sel korral aga tahan ma panna kirja asjad, mis ma tahan paari aastaga ära teha. Lugesin, et kirja pandud unistused ja soovid pidavat tihedamini täituma 🙂 Ma saan sel aastal 28, nii et mul on veel aega ka. Ja eriti võimatuid asju mul vist listis ei olegi. Suure töö ja tahtmisega on kõik teostatav. 

 1. Tahan elada oma perega majas. See on vaieldamatult minu ja Raido suur-suur unistus. Maja ja hoov, kus lapsed saaksid joosta ja hullata. Pole midagi mõnusamat, kui suvehommikul paljaste varvastega enda hoovi kastesesse murule jalutama minna. 
 2. Teha, mida ma armastan. Ma ei oska tööd teha, sest peab. Olen nii naiivne veel küll, et usun, et edukaks saamiseks ei pea hambad ristis tegema nõmedaid asju. Vahel kindlasti, kuid usun, et pikemas perspektiivis see eriti edasiviiv ei ole. Praeguse seisuga tahaksin öelda, et loodan seega, et paari aasta pärast läheb Veral hästi. 
 3. Olla seotud noorte ja lastega, teha vahel projekti raames mõnda laagrit või noorsoovahetust. Kuigi ma olen aru saanud, et ehk ma päris täiskohaga noorsootöötaja olla ei soovi, siis projekte sooviksin ikkagi teha. Tunnen, et see on tegelikult mulle hingelähedane ala ja ma ise arvan, et ma saan noortega täitsa hästi läbi ja hakkama ka. 
 4. Reisimine! Tahan reisida! Nii palju ja tihti, kui vähegi saab! Vietnam, LAV, Peruu, Island, Jaapan.. Tahan kõike näha ja nautida. Tahan, et ka lastel oleks võimalus niimoodi maailma juba väiksest peale avastada. 
 5. Tahan olla keskkonna sõbralikum. Toodan praegu liiga palju prahti. Proovin küll vähem “lagastada” aga ei oska. Mul on hea meel, et väikesed kilekotid tahetakse maksustada. Just sellist tõuget mul ilmselt vaja ongi. 
 6. Õppida head toitu nautima. Kes blogi kauem lugenud, see teab, et mul on suur probleem uute asjade proovimisega. Selle aasta mai kuus avanes meil hea võimalus katsetada raamatut Maitsev Kõhutäis ja see andis väga positiivse tõuke. Olen rohkem proovinud ja julgem olnud. Alles esmaspäeval sõbrannad imestasin – sõin Kaija alles jäänud pool kooki ära. Varasemalt ei olnud ma kunagi nõus teistest järele jäänud toitu sööma aga miks tegelt mitte? Hea kook oli! Samuti olen õnneks õppinud rohkem ja praktilisemalt kodus kokkama. Mis toob mind järgmise punkti juurde.. 
 7. ..tahan, et lapsed õpiksid ka ise lihtsamaid toite tegema. Robin on siis juba nii suur küll, et tahan kindlasti talle anda edasi piisavalt oskusi, et ta oskaks lihtsamai asju endale ise valmistada. 
 8. Tahan tantsida sõbrannadega päikesetõusuni. Mul on väga mõnusad sõbrannad, suurem osa neist samad juba aastaid. Mulle meeldib vahel nendega väljas käia, veini juua, kinos naerda ja tantsida ka. Mu sõbrad on mulle tähtsad, tahan neid hoida ikka enda lähedal, olla nende vastu hea ja abivalmis. 
 9. Tahan olla heas suhtes. Ausas ja teineteist toetavas. Ilmselge on see, et tahan, et selline suhe oleks mul Raidoga. Kogu virr-varri keskel oleme me siiani ikka hakkama saanud ja asjade üle naerda saanud, nii et ma loodan, et see jääb ka nii. 
 10. Tahan joosta maratoni! See on mu suur unistus olnud juba kaua aga peale poolmaratoni motivatsioon kuidagi kadus. Pole aimugi miks, laiskloom olen! Kui ma seda enne 30ndat ei tee, siis ma luban end lambi-luuseriks nimetada! 
 11. Tahan olla hea ema. See ei ole mingi asi tegelikult, mis on enne mingit numbrit vaja teha aga ma panen selle kirja ikkagi. Ma ei taha olla unistav ja kiirustav ema. Tahan nautida oma laste kasvamist ja arenemist, tahan neid toetada ja julgustada ja austada ja kallistada. Tahan, et leiaksin alati aega neile öelda, kui palju ma neid armastan. 
 12. Et oleksin ikka mina ise. Tänapäeva maailm on pidevas muutumises. Nii palju infot ja uusi leiutisi ning avastusi. Tahan selle kõige keskel ikka jääda endaks. Et muutused minus oleksid ikka positiivsed, et ma ei toimiks enda põhimõtete vastaselt, et austaksin ja armastaksin ennast. 
 13. Tahan märgata pisiasju ja aidata abivajajat. Ma olen korduvalt näinud poodides olukorda, kus laps tahab midagi osta aga kassas selgub, et tal polegi nii palju raha. Nii kurb! Lapse näost on see piinlikkus nii näha. Olen alati lasknud selle asja enda arvele otsa panna lihtsalt ja selgitanud lapsele: kui oled suur, siis toimid ka nii ja märkad kurbust ning proovid selle muuta rõõmuks. Sama moodi ostan alati meeleldi vanurile piima ja leiba või sõidutan ta koju, kui vaja. 
 14. Tahan oma vanematega ikka aegajalt hängida, neil Saaremaal külas käia ja nendega lapsi vahel jagada. See on äge, kui lastele ikka siiralt meeldib vanavanematega olla. Tahan Robinile ja Henrile alati pakkuda võimalust olla enda vanemate ja Raido poolsete sugulastega. 
 15. Ülekõige tahan ma seda, mida vist iga inimene. Seda igavat asja nagu õnn.. Tahan olla õnnelik ja tunda end hästi. Nautida oma peret, tööd ja sõpru, tunda rõõmu pisiasjadest, nautida head muusikat ja kirjandust ja filmikunsti. Tahan elada nii, et oleks ikka mõnus 🙂 

Küsimärgiga peaks siia panema veel ühe punkti: tahan kolmandat last. Ma olen kindel, et meie perre sünnib kunagi veel üks laps aga ma ei tea veel kas ma tahaksin seda paari aasta jooksul. Ma tean, et Raido tahaks vist kohe aga ta teab, et see pole asi millega kiirustada 🙂 

Ma vaatasin listi üle ja pole mitte midagi liiga võimatut seal mu arust. Ei oska ise ka kommenteerida, kas tahan liiga palju või vähe aga nii ma tundsin 🙂 

3 Comments (+add yours?)

 1. Maria
  Sep 01, 2016 @ 08:14:05

  Hei! Pole küll väga teemasse aga pidid sõbrannadega mingil ajal Iirimaale minema. Dublinisse. Kas olete juba ära käinud? Ma siin tahaks perega minipuhkust teha ja vaatan, et sinna päris head hinnad. Selliseks lühikeseks puhkuseks ehk sobiks. Sa kirjutad hästi toredalt reisimuljeid ja vahva oleks lugeda selle käigu kohta.

  Reply

  • kristipere
   Sep 01, 2016 @ 08:16:39

   Hei!
   Me lähme järgmine nädalavahetus 3-ks päevaks, nii et teen sellest kindlasti postituse ka. Me saime ka piletid umbes 100€ga, nii et ma mōtlesin kohe, et miks mitte! Me ostsime piletid muide 222 päeva ette! 😀

   Reply

 2. Maria
  Sep 01, 2016 @ 08:28:06

  Oi kui tore! Jään siis ootama, Sa tõesti kirjutad toredalt. Vahvat puhkust 🙂

  Reply

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: