Õpetajad.. imelised õpetajad..

Ma olin umbes 5ndas klassis, kui ma tahtsin ka õpetajaks saada. Tahtsin õpetada kirjandust, sest mulle meeldisid raamatud. Nagu te ilmselt aru olete saanud, siis minust ei saanud õpetajat. Ma küll salamisi unistan sellest siiski ja ehk unistused täituvadki aga praegu saan ma õpetajaks kodus olla vaid enda lastele ja seegi esialgu piisav.

Minu enda õpetajate seas on olnud väga erinevaid õpetajatüüpe. On olnud üleliia karme, lahkeid, pehmeid ja ebaausaid. Õnneks on olnud aga ka täpselt selliseid õpetajaid nagu mulle sobisid. Sellised, kes motiveerisid ja kiitsid, julgustasid ja olid täpselt õigel ajal karmid ja vajadusel leebemad. Õpetajad, kes olid inimesed, kes kuulasid ja mõistsid, kes ei proovinud sind vaigistada, keda ei huvitanud vaid see, et saaks sulle hinda ära panna ja ometigi keegi suvetööle ei jääks. Ma olen nii tänulik nende õpetajate eest, kes mind gümnaasiumis välja kannatasid ja motiveerisid. Kes nägid, et kuigi ma matemaatikast midagi aru ei saa, siis ma olen laisk ja loll. Õpetajad, kes suhtusid minusse hästi. Aitäh neile õpetajatele.

Tänasel 1.septembril olen õpetajatele palju mõelnud. Eelkõige sellepärast, et Robin käib küll alles lasteaias aga õpetajale lilli viisime ju ikkagi hommikul. Valisin lillepoes neid lilli ja mõtlesin siis, et mis vahet sel tegelikult on.. Mitte ükski lill ei suuda päriselt edasi anda seda, kuidas ma nende tööd ja pingutusi hindan. Ostsin igale õpetajale ühe päevalille ja mõtlesin seda sama mõtet, mida paljud inimesed mõelnud on – nagu pulga otsas päike. Kui Robin need pulga otsas olnud päikesed õpetajatele üle andis, siis vaatasin teda ja taipasin, et ega ta ikka ise päris täpselt ei taipagi, kuidas tal vedanud on. Ta on ju veel väike, ta ei oskagi mõelda sellele ja ehk ei olegi tarvis.

Õpetajad meie pere ümber.. on kõik imelised. IMELISED. Praegusel lasteaia aastal lähen ma iga päev lasteaeda rahuliku südamega. Mul ei ole mitte murekübetki selles osas, et kas Robinil on lasteaias hea. Ma tean, et tal on seal hea, turvaline ja kindel. Kuigi Robin ise on vahel jonni täis või ülemeelik, siis ma tean täna, et õpetaja ei tembelda teda sellepärast pahaks lapseks. See on minu jaoks kõige olulisem. Et õpetaja näeb, et selle välise kesta all võib olla peidus hoopis midagi muud. Mul on nii hea meel selle üle, et ma ei pea tundma iga päev ennast kohutavalt halva vanemana, sest Robin ei käitu alati kõige eeskujulikumalt. Õpetaja ütlebki selle peale: homme on uus ja parem päev. Ning ma tõesti usungi seda, sest ma näen, et see õpetaja ei lähe õhtul koju ega mõtle, et on ikka kohutav laps küll.

Mõnedele inimestele kohe on antud selline.. anne, et nad lihtsalt on lastega tegelemiseks loodud. Minu arust on see asi, mida õppida ei saa. Sa võid õppida töömeetodeid ja muid asju, kuid sa ei saa õppida lastega tegelemist armastama. Sa lihtsalt.. armastad seda. Noh, ehk tegelikult on ka vahepealseid variante olemas, kuid mulle laias laastus nii tundub. Kui mina mõtlen sõnapaarile ”ideaalne õpetaja”, siis mulle tuleb kohe esimesena mõttesse see, et inimene on rahulik ja ei lähe närvi. Mina ise näiteks ei sobiks õpetajaks, ma olen kogu aeg kergelt ärritunud. Hea õpetaja on aga rahulik aga samas piisavalt energiline, rõõmus ja mängulusti täis. Oluline on ka see, et inimene oskab seda mängulusti ja rõõmu edasi anda lastele. Sama moodi on igasuguste tegevustega – keegi võib küll olla hästi osav meisterdaja, kuid ta ei oska seda lastele õpetada. Ehk küll täiskasvanutele aga lastele mitte. Need asjad on kõik väga olulised.

Mul on niiiii hea meel, et inimesed teevad südamega oma tööd ja naudivad seda siiralt. Kui ma õhtuti lapsele lasteaeda järgi lähen, siis ma näen, et õpetaja ei ole kurnatud või masenduses. Ta on küll päevast kergelt väsinud, kuid ta on positiivne ja rõõmu täis. Kõigil meil on kehvemaid päevi ja ka õpetajale on sellised lubatud, kuid seni ei tule mul kordagi meelde, et meie lasteaia õpetajad oleksid olnud ülekohtused või ebaausad. Meil tuli augusti algusest uus õpetaja ning mulle juba nii meeldib ta. Ta on aus, konkreetne ja samas täpselt parajas koguses nännutav ka. Ideaalne kombo.

Aitäh kõikidele õpetajatele! Te teete maailmast parema paiga! 🙂

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: