Millal lapsed suureks kasvasid?

Eile pani Robin kokku enda kohvri ja seljakoti, tegi meile “tsau!” ja läks vanaisa Eigoga Rootsi tööle kaasa. Avastasime viimasel hetkel, et ta lemmik kaisuloomad jäid maha ja proovisime neid ikka laevale saada aga Tallinki töötajad olid nii ebaviisakad, et laevale need asjad kahjuks ei jõudnudki. Robinil aga oli suva.. Vanaisa Eigo ostis uue kaisukoera laeva pealt ja oligi korras.. Alles ta nuttis, kui kaisukad ju lasteaeda ununesid.. 

Vanaisal oli aku tühi täna kella 12ni ja mina olin veendunud, et midagi jama on juhtunud. Kui telefon laadima sai, siis tuli välja, et mingit muret pole olnud muidugi. Hommikusöögil sõi Robin isukalt ja pärast laevast maha sõites viis vanaisa Robini veel dollari-poodi. Robini viimane kõne oli kella 16 paiku teemal “vanaisa ostis no niiiii palju mänguasju!!!”. Ja oligi kõik. Ei mingit muud muret ega koduigatsust, polnud aega isegi lauset lõpetada.. 

Sama moodi läks täna Henri minu emaga hommikul maale. Korraks kodus olles tegi kurba häält aga siis läks ja oli ja magas ja sõi ning oli rõõmus nagu ikka. Homme läheb ta lapsehoidja juurde ööseks ja ma ausalt öeldes isegi ei muretse.. Nad on palju koos olnud, ka öösel, ja saavad kenasti hakkama. Meile tulevad aga külalised.

Millal? Milllaaaal, ma küsin, nad kasvasid nii suurteks?! Isegi Henri!? See on ju minu beebi?!? Või siis mitte.. 

Robin ei teagi millal tagasi tuleb. Laps on teadmata aja ära ja mul on nii imelik olla. Samas.. ta on rõõmus ja tal on põnev. Rekka on suur ja kõrge, seal saab magada ja süüa teha ning see on nagu omaette matk. Kvaliteetaeg vanaisaga kahekesi, kaasas dvd-d ja lauamängud.. Ilus elu ikka lastel, eksole? 

10 Comments (+add yours?)

 1. Anon
  Sep 29, 2016 @ 18:10:21

  Päriselt sa saadad oma lapsed niimoodi ära? Huuh, kõva südamega naine, mina niimoodi ei suudaks. Sa üldse tead kuidas rekkajuhtide päevad välja näevad. Mitu tundi kohapeal passimist, vaene vanaisa, kui ta peab puhkehetkedel üliaktiivse lapsega tegelema, kellel ilmselgelt 8 tundi kabiinis olles igav hakkab.

  Reply

  • kristipere
   Sep 29, 2016 @ 18:25:17

   Vanaisa soovis ise lapse kaasa võtta ja Robin läks kaasa väga hea meelega. Ma ei oleks kunagi tulnud selle peale, et sellist asja ise paluda või soovitada 🙂
   Neil on koha peal vaja olla ilmselt 2-3 päeva ja järjest sõidavad nad ehk 2-3 tundi, mitte rohkem. Üle 4 tunni ei ole isegi lubatud. Vanaisal oli plaan Robiniga käia ka tee peale jäävates põnevates kohtades ning nagu ma ütlesin – see oli tema enda soov laps kaasa võtta.
   Mina näen selles hoopis väga huvitavat võimalust neil kahekesi olla, rääkida ja õhtuti koos filmi vaadata. Sõitudeks on Robinil kaasas raamatuid, legosid, mänge, tahvelarvutis on tal samuti mänge ja multikaid.
   Tunnen kohe hästi kurvalt end, kui keegi ütleb, et “saadan lapse ära” – ma umbes kaks päeva kaalusin ja mõtlesin seda, vanaisa ja Raido olid need, kes arvasid, et see on hea mõte.

   Reply

  • Pille
   Sep 29, 2016 @ 20:37:27

   Õnnelikud lapsed, kellel on niisugune suur ja armastav perekond. Tean väga mitmeid lapsi, kes oma vanavanematega mitte kunagi sellist üks-ühele kvaliteetaega ei saa veeta, kuna viimastel “pole aega”.
   Puhas õnn on ka see, kui vanematel on palju neid inimesi, kelle kätte saab südamerahus oma lapsed usaldada. Väga paljud lapsevanemad oleksid oma lastele paremad emad-isad, kui neil oleks aeg-ajalt võimalus nö juhe seinast tõmmata ja lapsevanemdusest natuke puhata. Emade ja isade kestade all on siiski indiviidid, kes vajavad samuti oma aega. Mõnikord võib üks vaba õhtu pikaks ajaks aku täis laadida.
   Milleks üritada igal pool tonti näha.

   Reply

   • kristipere
    Sep 29, 2016 @ 20:43:25

    Olen nõus 🙂 Tunnen, et meie lastel on väga vedanud, et nende ümber on palju toreda ja armastavai inimesi, kes TAHAVAD nendega aega veeta. Mu ema oli täna Henriga 4 tundi ja hiljem kirjutas mulle, et teinekord tahaks kauem olla 🙂
    Ma ise ei tunne, et lapsed oleksid liialt ära ja proovime ise ka nendega palju koos olla, teha, käia ja mängida. Samas on see tõsi – puhkus on vajalik, ma ei suuda muidu normaalselt toimida 🙂

 2. kristipere
  Sep 29, 2016 @ 18:29:01

  Ja mis puutub Henrisse, siis ta on kodust ära 24 tundi, mis ei ole minu jaoks mitte midagi hullu. Ka ei ole ma kordagi märganud, et tema ise meist eemalolekut peaks väga ebameeldivaks, oleks tagasi tulles jonnakam või kurvem.
  Usun, et pakume oma lastele palju armastust. Et hoiame neid hästi. Et nad usaldavad meid. Tänu sellele pole ka meist eemalolekud negatiivsed.
  Kuid ma ei suuta muuta kellegi arvamust, kui ta peab mind kuidagi sobimatult käituvaks emaks..

  Reply

 3. shannon862014
  Sep 29, 2016 @ 18:31:31

  Minu arust on täiesti OK kui lapsed saavad olla vahel teises keskkonnas. Jah, mul ei ole lapsi aga olen neid hoidnud ja ma ei ütleks, et Sa sobimatult käituv ema oled 😀 Loodan, et esimene kommenteerija ka siiski nii ei arva.

  Reply

 4. Anon
  Sep 30, 2016 @ 04:49:50

  Vb sai liiga hetke emotsiooni ajel kirjutatud. Ma harjutan last lasteaiaga ja minu jaoks on nii raske teda sinna saata, justkui hülgaks oma lapse. Koju saabudes tahaks teda vaid kaisus hoida. Ei, ma ei ole kanaema :D. Vahel tahaks kodust põgeneda.
  Samuti oli mu isa kunagi rekkajuht ja sealt ma mäletan küll mitmeid tunde kuskil tee ääres v tanklas tüütult passides.

  Reply

  • kristipere
   Sep 30, 2016 @ 05:42:20

   Hehehe, ma olen alati arvanud, et lapse lasteaeda harjutamine on väga raske just emadele. Ma ei hakka siis pikalt kirjutama, kuidas meie harjutamine oli ühel päeval tund aega ja teine päev oligi lasteaiapäev. Samas oli Robin siis 3-aastane ka, väiksemaga nii ei saaks.

   Praegu see rekkaga sõitmine enam nii hull ei ole, palju on neil puhkeaega aga nemad proovivad need teha lahedates kohtades. Eks vahepeal kindlasti hakkab igav aga vanaisa tahtis ise temaga olla ja rääkida, nii et las proovivad. Seni on kõik hästi 🙂

   Ilusat sügist ja kerget harjumist teile mõlemale! Saate kindlasti hakkama!

   Reply

 5. Saana
  Sep 30, 2016 @ 06:52:35

  Minu meelest on nii lahe, et lapsel on sellised vanavanemad, kes ise tahavad lapselapsega tegeleda ja teda niimoodi enda juurde võtta. Ja eks ema (ja isa) ise ju teab, et ta laps on koos inimesega, kes hoolitseb lapse eest 110% ning seetõttu ei ole last ka niimoodi raske ära saata. Seda enam, kui lapsele endale ka täiega meeldib.

  Minule tundub, et see ”niimoodi saadadki oma lapsed ära?” tuleneb pigem sellest, et vanem ise ehk ei oska lapsest veel nö lahti lasta või ei ole tugivõrgustik selline, keda saaks täielikult usaldada, või puudub selline tagala sootuks, seega ei suuda end ka teiste vanematega samastada, kellel selline luksus võtta on.

  Ahh, segane tekst. Aga selleks kõva südant küll ”vaja pole”, et lapsi vanavanemate või hoidja juurde saata – lihtsalt superhäid vanavanemaid ja hoidjat 🙂 No ja muidugi enda valmisolekut.

  🙂

  Reply

  • kristipere
   Sep 30, 2016 @ 07:28:28

   Jah, eks see enda lapsest lahti laskmine on väga raske tegelikult, eriti kui on tegu esimese lapsega. Kuid see on nii tore tõesti, et vanavanemad tahavad ja saavad olla lapsega 🙂 Ma usaldan neid ka väga ja ei karda tegelikult, et vanaisa ei saaks hakkama Robiniga. Vanaisa on marurahulik inimene ka, Robinile see sobib 🙂

   Reply

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: