Päkapikutamine

Eelnevad aastad ma ikka murdsin natukene pead, et mida sussi sisse panna ja kas üldse. Sama moodi ei meeldinud mulle see, et tavaliselt toob päkapikk kommi ja kalendrist saab veel šhokolaadi.  Ühel aastal olin ma selle komminduse pärast üsna mures, samas ühel aastal ma mõtlesin, et vahet pole, ma ise täitsa suhkru peal üles kasvanud laps. 

Sel aastal oli kõik kuidagi väga lihtne. Robin tahtis Star Warsi kalendrit. Kuna ma seda ei leidnud, siis ostsin (kalli!) aga asjaliku lego kalendri. See meeldib meile mõlemale. Samas tehti tööl mulle väike üllatus ja Robinile kingiti see SW kalender ka. Nii, et tal on neid kaks aga sellest pole lugu, sest tolles kalendris ka on enamasti mingid jubinad sees. Muidu ma seda väikeste asjade kogumist ka ei poolda ja sussi sisse proovin ka ainult selliseid pigem vajalikke asju panna aga no kõike head ka korraga ei saa.

Sussi sisse aga ma olen ostnud erinevaid asju. Kuna Robin oli segaduses, et MIKS Henril päkad ei käi, siis hakkasid tal ka ikka käima ja aknal rikub kaks sussi. Seni on aga sussi sisse sattunud erinevaid asju. Ka tavalist piimashokolaadi, sest mõnikord on varu otsas olnud. Samas enamus komme on pärit Loodusperest ja sealt on ka Robini tänane sussisaak – vannipulber, mis on hea lõhnaga ja teeb vee värviliseks. Neid on meil kapis veel ja ju Päks toob neid siis teinekordki. 

Kõige rohkem aga meeldivad Robinile kirjad. Nimelt kirjutab “Päkapikk” talle kirja ja tavaliselt kiidab teda. Ühe korra oli päks kurb ka, sest Robin oli kehvasti käitunud aga nagu kirjaski seisis – päks teab, et Robin on hea poiss ja edaspidi läheb ikka paremini. Tavaliselt on kirjad ikka rõõmsad ja toredad, näiteks: 

  • Aitäh, et emmet väikevennaga nii tublisti aitasid!
  • Aitäh, et eile ise magama läksid ja ilusti tuttu jäid. 
  • Aitäh, et oma toidu super ilusti ära sõid. 
  • Aitäh, et oled lahke ja armas. 

Tavaliselt kirjeldan olukorda natukene pikemalt, et tal see konkreetne asi ikka meenuks. Ja mis seal salata – Robinile kirjad meeldivad ja ta ootab neid huviga 🙂 

Kirjutab ta Päksile ise ka. Näiteks saatis ta temaga oma soovide listi Henrile ja endale ning andis üks kord kingiks ka ühe (kapinurgast leitud) šhoksi. Et ka Päkale ikka keegi midagi tooks 🙂 

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: