Tuulerõuged

Reedel oli meil mõlemal Raidoga tööl hästi kiire ja palju vaja teha ning me palusime naabrinaisel Robini lasteaiast koju tuua, sest lapsehoidja oli nagunii meil. Kuna lasteaed jäi koduteele, tõigi naabrinaine Robini koju ja ütles mulle veel, et Robin olevat kurtnud, et niiii külm on. Mõtlesin, et teeb nalja või lihtsalt väsinud pikast nädalast. Õhtul kell 21 kraadisin Robinit ja tal oli 38,2 palavik. Robini jaoks on see pigem väike palavik ja tal oli enesetunne üsna tavaline. Oli küll unisem aga ei kurtnud midagi peale peavalu. Panin need kõik külmade ilmade ja suure lumes hüppamise arvele ning Robin läks magama. Andsin talle igaks juhuks ibukat ka, sest tal pea ikkagi valutas.

Öösel käisin ja vaatasin Robinit paar korda ja ta oli küll soojem aga mitte väga kuum. Magas üsna hästi ja ma sellest palavikust suurt numbrit ei teinud. Laupäeva hommikul ärgates oli ta ikka selline mõnus sossu ja kui hakkasin teda diivanil kraadima, siis leidsin kõrva tagant punnikese koos villiga. Mõtlesin, et ehk mingi niisama punn aga sisetunne ikka käskis särki kergitada ja selja peale vaadates oli selge, et mis siin majas nüüd toimuma hakkab.

Saatsin Raido apteeki rohelist tooma ja ise jäime koju edasisi punne ootama. Raido tõi ka seda vahtu, millest mina olen hästi kahetisi kommentaare kuulnud – osadele ei sobi üldse, osadele aitab väga hästi. Mina tegin alguses Robini rohelisega kokku, et siis on näha palju punne juurde tuleb. Robin eriti ei kurtnud ja punne väga palju polnudki. Jooksis ja mängis nagu ikka. Õhtuks oli olukord nats kehvem ja punne üsna mitu aga väga ei sügelenud. Joogi sees andsin talle Zyrteckit ka ja tundus, et saame öösel ka hakkama.

Pühapäeval ehk täna mind ei olnud hommikul kohe kodus. Ma läksin kell 7 ära ja siis magasid kõik rahulikult. Öösel kell 2 Robin tahtis üles tõusta küll aga see vist oli lihtsalt mingi uhhuu juhus, sest ta vahel keset ööd arvabki, et on hommik ja siis vaatab tund aega lakke. Väike palavik oli tal ka aga mitte üle 38. Ma tavaliselt teda väga palju kraadima ei pea, vaid saan kukalt ja pead katsudes aru, et mis temperatuuri kanti see jääb. Kuna tavaliselt 38,5 paiku me anname alandajat ja varem mitte, siis pole eriti vahet, kas see palavik on 37,5 või 37,8 minu arust..

Päev on aga möödunud vahelduva eduga ja suur osa ajast kulus Robini tupsutamisele ja vahuga määrimisele. Punne on juurde tulnud üsna palju, ville on üsna väikesel osal, enamus on ikka uued punnid, nii et oodata on, et järgnevad päevad saavad olema rasked. Palavik on tal 37 kanti olnud täna, kuid tal on enesetunne olnud ses suhtes ikkagi natukene kehv, et esiteks ta ju ülekere kiheleb ja sügeleb, teiseks on tal natukene jahe ja kolmandaks tal on suus ka kaks punni ja need segavad söömist. Oleme täna teinud, nii et rohelist paneme uutele punnidele ja vahtu paneme nendele, mis juba katki läinud aga kärna peal veel pole. Robin ise on VÄGAMEGAHÜPER TUBLI ja ei kraabi ise üldse. Kui väga hulluks läheb, siis tuleb silmad märjad ja ütleb lihtsalt, et niiiiii väga sügeleb ja siis jahutame teda ning proovime hakkama saada. Villidega punnidele kasutame vahtu, sest nendele pidi roheline kipitavalt mõjuma.

Praegu on kell 22 ja Robin magab aga olen valmis, et öö saab olema raske. Tegelikult on tal meeleolu ikkagi üsna hea ja olukord on täitsa okei, kuid emasüda valutab meeletult. Henrile ma veel ei taha mõeldagi.. Tema hetkel veel on punnivaba.

Tõsiselt rõve haigus ja ma ei saa aru, miks seda vaja on.

Täiendus: kell on 22:02 ja Robin sonib läbi une: ”need punnid sügelevad, seda vahupudelit on vaja, on vaja, on vaja, on vaja, seda pudelit, pudelit, pudelit on vaja..”

tuulekad

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: