Robinist ja iseseisvusest

Kuidas sai Robin nii suureks, et ta oskab praktiliselt kõike teha.. mina ei tea. Mina vaatan teda ja vahel on ta ju ikka minu beebi. Teinekord muidugi ei ole ja on väike kratt. Iseloomu on sel lapsel aga igal juhul rohkem, kui küll ja vahel tahaks käed üles tōsta ja öelda, et sinaaaa võitsid, tee mis sa soovid! Kaine mõistus õnneks hakkab siis ikka end meelde tuletama ja see mõte õnneks kaua ei kesta. 

Iseseisvaks aga pean ma Robinit küll. Olen mõnes asjus kohe ikka siiralt uhke ta üle. Kuigi ta võõrkeeli ei räägi ja raamatut veel ei loe, siis iga päev annab ta ikka põhjust käsi plaksutada ja ennast palju kiita. 

Hommikuti ärkab Robin ise. St tuleb enda toast vaikselt, käib wc-s, võtab endale müslit ja isegi võikut teeb. Ei kolista tavaliselt ja ma isegi ei tea mis kell ta ärkab. Paneb endale ise multsi ja toimetab rahulikult. 

Robin oskab asju kokku panna. Ta muidugi ei tee seda koguaeg ja enda järgi ta pool aega pigem ei koristaks aga kui vaja, siis on kiire ja tragi. Pesu voldib paremini, kui Raido ja selles aitab meeleldi. Ka meeldib talle koos minuga asju pesta, sest millisele lapsele ei meeldiks sprei pudeliga pritisimine? 

Saabuv kevad aga tõi veel ühe igapäeva nähtuse ja selleks on üksinda õues mängimine. Oi, kuidas ma olen tänulik meie elukoha eest! Tupiktänav, maja kõrval muruplatsid ja mets, väikesed majad ja kõik tuttavad naabrid. Kuna kõrvalmajas on ju ka kolm mängukaaslast võtta, siis mis saaks olla parem?!  Peale lasteaeda tuppa enam ei tulda, vaid minnakse ise sõprade ukse taha neid välja kutsuma. Muidu ikka mina helistan teiste emadele, et kas nad tuleks aga Robin avaldas soovi ise minna ja näe, sõbrad olidki kodus ja tahtsid tulla mängima. Seda peab veel selgitama, et uksekellal ei peagi näppu peal hoidma.. 🙂

Muidugi võib asi õues vanemateta minna ülemeelikuks aga ma arvan, et nii ongi hea õppida: me pole päris kõrval aga kellegi ema ikka aknast näeb. Keegi hoiab natukene silma peal koguaeg aga samas on lastel vabadus ja võimalus olla ise. Nii lahe on vaadata milliseid rollimänge mängitakse. Mõned muidugi natukene koledamad, kui emale meeldiks aga nad MÄNGIVAD! Õues! Ilma ühegi vidinata ja vaid puupulkade ja mudaga. Tuppa tulles on kõik ilmselgelt mudane ja küüned on niiii mustad, et mul jääb süda seisma aga see ongi minu meelest lapsepõlv! Ma olen nii-nii rahul, et mu lapsed naudivad õues olekut, et meil ei ole selliseid päevi, kus me istuksime ilusa ilmaga toas. Henri õuemängud on rohkem praegu küll lapsehoidjaga olnud, kuid praegu on õhtud nii soojad ja valged, et kui ma koju tulen, siis võtan Henri ka kohe uuesti õue kaasa. 

Kes meil käinud, see teab, et elame üsna rulapargi ja mänguväljaku lähedal. Eile meie jalutasimegi Henriga mängukale ja Robin jäi sõpradega maja juurde. Vahepeal jooksis maja tagant meid vist üle kontrollima aga siis läks tagasi oma mängu juurde. Mulle tundub, et talle meeldib see väikene vabadus aga samas on hea teada, et me oleme ikkagi lähedal. Naabrivalve on meil õnneks väga hea ja koguaeg ma näen, et ka teised naabrid on akna peal ikka ja vaatavad, mis toimub. Suurem osa mängust toimub aga täpselt sellise koha peal, et mina näen rõdult natukene ja teistel naabritel pole vaja isegi aknast välja otseselt vaadata, nad ikkagi näevad lapsi koguaeg 🙂 

Mul läks aga süda nii soojaks, kui kell oli 20:30 üks päev ja ma aknast kauplesin Robinit, et ta nüüd tuppa tuleks. Ta mängis üksinda õues täpselt meie köögiakna all aga kell on ju palju. Samas mul tuli kohe enda lapsepõlv meelde ja lihtsalt väga soe tunne oli 🙂 

Täna aga üllatas Robin mind natukene kirjutamisega. Meil sellega pole nüüd nii hästi, et muudkui käib ja kirjutab. Häälida oskab küll ja tunneb kõiki tähti ju ammmu aga ikkagi kuidagi midagi jäi puudu. Üks päev aga häälis MESILANE ilusti ja täna hommikul andis mulle sellise paberi: 


Topelttähed on veel muidugi rasked ja sellised M ja N ja G ja K on ikka kohutavalt keerulised veel aga hakkab ju tulema! Usun, et sügisel aitab eelkool veel ka korralikult kaasa, kuid praegu teeb lasteaed ikka super head tööd! Ja kõige olulisem – Robin ise ka on nii rahul ja mis saakski olulisem olla 🙂 

Minu maailma kallis poolekuuene 

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: