5 alkoholivaba kuud

Alkoholist olen ma kindlasti varem ka kirjutanud. Minu lugu sellega on üsna tavaline: olen alati olnud harilik veinijoodik. Pudel veini sõbrannaga kahekesi pole mingi probleem olnud. Olgem ausad, kaks ka polnud. Ja ei, ma ei ole kunagi arvanud, et mul on alkoholiga probleem aga toidu kõrvale veini, sõbrannadega mõned kokteilid, seltskonnas ikka võtad ka midagi ja nii oligi nädalas ikka 1-2 päeva, kus mingisugune alkohoolne jook ikka ära sai joodud. 

Peale Henri imetamise lõpetamist aga oli alati nii, et ka peale kahte klaasi veini oli paha olla. Vahel nii paha, et ausalt, sure või ära. Proovisin siis juua rohkem vett õhtul ja enne süüa aga ikkagi – sama lugu. Olin siis “tark” ja jõin kangemat alkoholi peol ja ainult konkreetselt ühte asja aga siiski, paha mis paha. 

No ja peale jõule oli meil kontoris jõulupidu ja see oli väga tore. Sain ise kell 2 aru, et viimane aeg on koju magama minna aga šampus maitses ju niii hästi. Õnneks ikkagi suutsin endale selgeks teha, et no mikssss, mine koju. Hommikul oli natukene kehv aga mitte väga hull. Magasin natukene ja läksin tööle. Valge kampsun oli seljas ja lõunal käies ajasin sinna peale punast suppi. Saad aru, 28 aastane, käed veits värisesid šampast ja süüa ei oska. Mõtlesin, et ausalt, mille jaoks? Mis selles head on?! Krisse oli minuga sama meelt ja see kinnitas mu arvamust veelgi enam: pole vaja juua. 

Ja ei olegi vaja olnud. Mitte midagi pole tegemata jäänud, kõik sõbrad on alles (pooled ju neist nagunii ei joo ise ka) ka ja palju parem on olla. Hommikuti pole seest õõnes olla, pea ei valuta ja ärkad kell 8 hea tujuga kohe ka pühapäeval. Mõned korrad olen mõelnud, et tahaks veini või siidrit aga see läheb kohe mööda. Hea enesetunne on rohkem väärt, kui paar klaasi (pudelit) šampat. 

Eile käisime Buduaari Ilugalal ja seal pakui ka Rose limonaadi ning see oli nii tore ja armas neist. Tihti on ainult alkoholiga šampust üritustel – näiteks Hiltonis toimunud Iris Janveri moeshowl oli ainus alkoholivaba jook vesi. Isegi mahla ei pakutud. Samas Art Prioris vahetati meil iga toidu kõrvalt veinid välja ja tehti väga lahedaid, tervislikke ja häid mahlasid ja limonaade 🙂 Kuidagi lahe on, et suitsetamine (mida ma pole tegelt ikka kaua teinud) ja alkohol on muutunud hästi mitmenda järguliseks ja kedagi ei huvitagi, et kell on 22:03 ja pole poodi jõudnud. 

Aga kas mind segab, et keegi teine joob alkoholi? Absoluuuuuutselt mitte. Kui just ei oksenda mu peale, siis tehku, mis tahab. Pole minu asi, mingit moraali ei kavatse kindlasti pidada ka. Ma ju ei arvagi, et alkohol on halb – lihtsalt mulle aitas 🙂 

Meenutus eilselt ürituselt: 

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: