Laterdan raamatutest, seriaalidest ja sutsuke muusikast

Mulle meeldib väga raamatuid lugeda. Ostan neid muide ikka raamatupoest, mitte ei loe kuskilt lugerist. Ei taha lihtsalt, tahan puid mõrvata. Tegelikult eks kunagi tuleb mul see raamatute ostmine lõpetada aga kuni veel saab, siis ma naudin seda väga.

Raamatud lõhnavad hästi, nad sobivad imehästi riiulisse. Mulle meeldib lehe keeramise hääl, raamatuid käes hoida. Ma voldin lehekülje ära, kui mul kuskilt pooleli jääb ja mulle meeldib pärast vaadata palju korraga loetud sai. Ma loen osasid raamatuid mitmeid kordi ja mul on täielikke lemmikuid ka. Üheks on näiteks Bullerby lapsed. Loen seda raamatut vähemalt aastas korra. Teine on Silvia Rannamaa raamat ”Kadri” ning selle järgi ”Kasuema”. Kõik need kolm raamatud on mulle väga armsad ning ma ei kujutaks isegi ette, et ma ei saaks neid lugeda, nii et hoian seda raamatut päriselt enda käes.

Viimased aastad, peale Lohetätoveeringu raamatuid, on mul tekkinud kerge sõltuvus selliste raamatute vastu. Iseenesest on hästi kummaline, et Rootsis ja Norras hakati kirjutama ainult väga hirmsaid raamatuid aga võib vist öelda, et kirjutatakse ju seda, mis müüb. Kuigi väga paljud neist raamatutest on sarnased, siis on ka neid, mis esmapilgul tunduvad nagu ”üks sajast”, kuid süvenedes on täiesti erinevad ja siiski väga huvitavad ja kaasakiskuvad.

Millenniumi trioloogia on täiesti uskumatult hästi kirjutatud sari. Ma olen enne ka raamatutest kergesse sõltuvusse sattunud, kuid neid lugedes, ma ei tahtnud mitte kordagi raamatut käest panna. Ma ei tahtnud magama minna ega isegi süüa, vaid ainult lugeda. Kui üks raamat läbi sai, siis võtsin teise ja lugesin viimast 100 lehekülge väga aeglaselt, et see otsa ei saaks! Aga alati said. Raamatute lõpud olid hirmsad, põnevad, naljakad ja ebareaalselt huvitavad ja kui ma kolmanda raamatu lõpetasin, siis olin väga kurb. Kohe tühi tunne oli, et noh.. mis siis nagu nüüd?

Ja nüüd lõpetasin ma just triloogia järjega. Kes kursis ei ole, siis trioloogia autor suri eelmisel aastal ära. Räägitakse muide, et see surm oli väga salapärane ja väljakuulutatud põhjus olevat vale. Ilmselt üritavad tegelikult fännid luua siin samasugust segadust nagu raamatutes on, kuid fakt on see, et autor on surnud. Kuna raamatud on ju aga täiesti ebareaalselt hästi müünud, siis oli kirjastus kaval ja võttis sellele järge kirjutama lihtsalt uue kirjaniku. Larssoni naine ei ole selle üle absoluutselt rõõmus ja on ka avalikult öelnud, et see on mage rahateenimise meetod, kuid raamat müüb. Ja põhjusega!

Lugesin raamatu kahe lapse ja kogu majapidamise kõrvalt läbi 3 päevaga. Kui mul lapsi ei oleks, siis oleksin lugenud kindlasti ühe hooga, sest see oli lihtsalt nii hea. Ja väga keeruline. Mind paneb alati imestama, et kuidas selliste raamatute autorid teevad enda uurimustööd ning kes neid kõiki fakte kontrollib. Seal on nii palju spetsiifilist teksti ja mõisteid. Ausalt öeldes oli seda vahepeal ka seetõttu natukene keeruline lugeda, kuid isegi see keeruline tekst on tehtnud nii kaasahaaravaks, et tahaks ainult peast kinni hoida ja hüüda, et nooo miiiks läbbbiii saaaiii?!

Ma ei hakka rohkem raamatu kohta rääkima, sest ehk on mu lugejate seas samasuguseid fänne nagu mina ning ma ei taha kellelegi midagi ära rikkuda. Soovitan aga seda, ja ka eelmisi raamatuid, lugeda kõigil, kes armastavad põnevust. Siiski on nendes raamatutes ka parajalt vägivalda ja ehk mõnele õrnemale hingemale ei ole see sobilik. Samas ei maksa neid raamatuid võrrelda Lars Kepleri raamatutega, mis on ka kõik väga head. Samas ma pean tunnistama, et tema viimast raamatut, mis eesti keelde tõlgitud, ”Uneliivameest” lugedes ma tõsiselt kartsin üksinda kodus olla ja värisesin hirmust vahepeal lihtsalt. See on ikka tõsiselt jõhker ja vägivaldne ning hirmus. Aga nii põnev ka!

Järgmiseks aga võtan ma ette Paul Pilkingtoni raamatu ” See, keda armastad”. Eks annan teada, kuidas oli 🙂

Mis puutub aga seriaalidesse, siis olen ma ju teada tuntud sõltlane. Ma olen väga elevil, et sügis tuli ja varsti hakkab Grey anatoomia!!! Selle seriaaliga vist on, nii et sa kas armastad seda või vihkad seda. Minu sõbrannadest suurem enamus ikka armastab seda ja mis siin salata, ka Raido vaatab seda suure põnevusega. Veel ootan ma tagasi Nashville! Seriaal, kus lauldakse mõnusat ja kerget pop-kantrit, mmm, mu lemmik!

Üldiselt on mul aga kerge seriaalipõud jälle kätte jõudnud. Suvised seriaalid nagu Royal Pains, Devious Maids, Mistresses, Rookie Blue jne on läbi saanud, nii et ma ei teagi, mida vaatama hakata. Praegu käib edasi veel Switched at Birth ja tegelikult on mul vaatamata palju Elementaryt ja Suitsu aga.. mul on nendega väike aga, jah. Mulle ei meeldi, kui seraalid on liiga keerulised ja tõsised. Ma ei taha vaadata ainult imalat armastuslugu aga mulle meeldib, kui natukene armastust ikka sees ka on. Samas meeldib mulle neid ”kvaliteetsarju” vaadata küll aga üldiselt mul pole nagu päriselt aega neisse süveneda. Tavaliselt ärkab mul poole vaatamise pealt kumbki lastest või on vaja muud teha, nii et ma pean edasi vaatama kas järgmine või ülejärgmine päev. Niimoodi vaadates saab aga vaadata just selliseid üsna ”kergeid” seriaale. Kui kellelgi on soovitusi, siis pliis, laske aga tulla!

Muusika kohta tahtsin ka paar sõna öelda. Nimelt käisime me mõni aeg tagasi Trafficu kontserdil ja mulle on nad hakkanud väga sümpaatseks muutuma. Mitte, et enne ei olnud aga ma lihtsalt ei teadnudki neid väga. Nüüd aga on nad teinud enda ühele loole veel täitsa nunnu video ka, nii et täiesti esimest korda läks minu playlisti Traffic. 🙂 Lugu ise on selline:

Eesti muusika on mulle ka viimasel ajal üleüldse väga meeldima hakanud ja üllatus-üllatus, mu lemmik on Curly Strings. Kui alguses nad muusikataevasse lendasid, siis ma ei pannud neid üldse tähele. Tundus lihtsalt, et teevad muusikat, tundub okei aga oligi kõik. Kui aga Jalmar hakkas rohkem kuulsust koguma, siis hakkasin sellesse bändi ka süvenema. Kui niiii äge ja sümpaatne noormees seal laulab ja mängib, siis peab ikka hea asi olema. Ja ongi. Uskumatult hea asi on see ikka! Ma olen siiralt õnnelik, et meie pisikeses Eestis tehakse nii superkifti muusikat!

Mu lemmikud siia siis juba ka. Kes pole millegipärast seda laulu kuulanud korralikult, siis no palun tehke seda. See on ikka ülimalt kavalt kirjutatud laul ja mind siiani paneb imestama, et nii väheste sõnadega saab öelda nii palju. Sama kehtib ka selle alumise laulu kohta 🙂

Aga nüüd, mõnusat laupäeva, mina lõpetan selle laterdamise 🙂

6 Comments (+add yours?)

 1. Kadi
  Sep 06, 2015 @ 18:52:12

  Hell on Wheels, seriaalisoovitus siis 🙂 ja scandal.

  Reply

 2. Inger Romanenko
  Sep 08, 2015 @ 09:11:42

  Ma vaatan lisaks Greyle hetkel Pretty Little Liarsit (on küll nö noortesari, kuid vahepeal on ikka päris creepy ja põnev), Orange is the new blacki (peategelane satub naistevanglasse, on nii tõsisemaid teemasid aga saab ka nalja, USA-s mega hitt preagu) ja siis näiteks One Tree Hill. See küll lõppes tükk aega tagasi ära, aga oli mega palju hooaegasid ja väga lahe sari. Esimestes hooaegades on peategelased keskkooli lõpus, läbiv teema on korvpall, aga viimastes on juba täiskasvanud.

  Reply

  • Inger Romanenko
   Sep 08, 2015 @ 09:12:48

   AAAA ja muidugi Game of Thrones on väga põnev!!! Kui sa seda pole näinud, siis ma arvan, see peaks raudselt meeldima sulle kui sind vägivald ei hirmuta:D Seni viimane hooaeg küll ei olnud sama hea kui eelmised, aga esimsed 2-3 olid küll megad!!

   Reply

  • kristipere
   Sep 08, 2015 @ 10:25:18

   OTH oli yks mu lemmikuid 🙂 Need teised ei ooe veel kõnetanud aga millalgi proovin!

   Reply

 3. Meelike Tartus
  Nov 03, 2015 @ 09:15:49

  Ma leidsin su blogi selle emadele pühendatud postituse kaudu, mis fb-s viraalseks läks 🙂 Tahtsin soovitada seriaali Orange is the new black, mis on naistevanglast. See iseenesest võiks ju olla juba turnoff, aga tegelikult on päris tore. Seriaal on tehtud raamatu põhjal ja raamatu autor kirjutas iseenda vanglakogemusest.

  Reply

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: